PHL: Podhale lepsze w Derbach Małopolski

• Data publikacji: 04.12.2018, 21:04

TatrySki Podhale Nowy Targ ponownie wygrywają Derby Małopolski z Comarchem Cracovia! Po dwóch bezowocnych tercjach przyszedł czas na trzecią, która zakończyła się wynikiem 3:1 i rozstrzygnęła mecz. Serię wygranych podtrzymali wicemistrzowie Polski z Katowic. Obecnie licznik wskazuje liczbę 22!

Podhale Nowy Targ po raz kolejny w tym sezonie pokonało Comarch Cracovię. Tym razem mecz zakończył się wynikiem 3:1. Spotkanie nie porywało, przez dwie pierwsze tercje nie zobaczyliśmy ani jednego gola dla żadnej z drużyn. Worek z bramkami rozwiązał jednak Joona Tolvanen już po 41 sekundach rozpoczęcia trzeciej tercji. Maciej Kruczek zdołał odpowiedzieć po 2 minutach i tym samym wyrównując stan spotkania. Od 50. minuty jednak to gospodarze już tylko zdobywali bramki. Najpierw do siatki trafił Eetu Koski, a w ostatniej minucie do pustej bramki trafił były zawodnik Cracovii - Krystian Dziubiński. Cracovia przegrała trzeci mecz z rzędu i ma już tylko 4 punkty przewagi nad siódmym miejscem.

GKS Katowice się nie zatrzymują i wygrywają swój 22. mecz z rzędu. I chociaż wynik 4:3 nie sugeruje łatwiej przeprawy, to JKH nie zawiesiło wysoko poprzeczki swoim dzisiejszym rywalom. Pierwszą bramkę zdobył już po minucie gry Marek Strzyżowski. I mimo, że w 6. minucie Matusik wyrównał, to dzięki golom Łopuskiego i Pasiuta w przewadze, po pierwszej tercji Katowice wygrywały już 3:1. Kropkę nad i postawił w 24. minucie Łopuski, zdobywając swoją drugą bramkę. Jastrzębie w prawdzie zdołali zdobyć jeszcze dwa gole, ale bramka kontaktowa, którą zdobył Kasperlik padła dopiero na 8 sekund przed końcem meczu.