NHL: Matthews bohaterem Toronto w hicie

• Data publikacji: 05.12.2018, 09:15

Kolejny dzień na lodowiskach NHL przyniósł bardzo dużo emocji w wielu spotkaniach. Najciekawiej było w starciu Buffalo Sabres z Toronto Maple Leafs. Mecz zakończył się dogrywką, a zwycięską bramkę dla gości zdobył Auston Matthews.

Toronto Maple Leafs to druga, a Buffalo Sabres trzecia drużyna Konferencji Wschodniej. Pierwszą bramkę w meczu w drugiej części meczu zdobył Auston Matthews. Buffalo wyrównało za sprawą Sama Reinharta. Dziesięć sekund przed końcem drugiej tercji na prowadzenie po bramce Jake'a Gardinera wrócił zespół z Kanady. Szable objęły prowadzenie po dwóch trafieniach Jacka Eichela. Do dogrywki doprowadził jednak Patrick Marleau. Zwycięskie trafienie dla Maple Leafs w ostatnich sekundach dogrywki zanotował Matthews, strzelając 15. bramkę w sezonie. Liderem na Wschodzie nadal jest Tampa Bay Lightning. Błyskawice stoczyły zacięty bój z Detroit Red Wings. Hokeiści z Detroit prowadzili 2:0 i 5:3, ale po 60 minutach było 5:5. Doszło do rzutów karnych, w których gole dla Tampy zdobyli Victor Hedman i Nikita Kuczerow. Dla Detroit Red Wings trafił jedynie Gustaw Nyquist.

Bardzo ciekawie zapowiadał się rewanż za ubiegłoroczny finał Pucharu Stanleya. Vegas Golden Knights, dzięki dominacji w trzeciej tercji i dwóm bramkom Nate'a Schmidta, wygrali 5:3 z Washington Capitals. Aż 15 bramek padło w Columbus. Blue Jackets prowadzili z Calgary Flames 4:1. Potem na prowadzenie 6:4 wyszli zawodnicy z Kanady. Ostatecznie Flames triumfowali 9:6. Gospodarzom nie pomógł hattrick Cama Atkinsona. Sześć goli wystarczyło Pittsburgh Penguins do zwycięstwa nad Colorado Avalanche. Pingwiny pokonały 6:3 wicelidera Konferencji Zachodniej. Po pierwszej tercji było 3:0 dla Pittsburgha. Colorado wyrównało w drugiej tercji, ale w trzeciej odsłonie meczu hattricka zanotował Patric Hornqvist.

Boston Bruins niespodziewanie wysoko przegrali 0:5 z Florida Panthers. Winnipeg Jets wygrali czwarty mecz z rzędu, pokonując 3:1 New York Islanders. Wszystkie bramki padły w trzeciej tercji. Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli również hokeiści Arizona Coyotes. Pokonali oni 2:1 Los Angeles Kings, czyli ostatni zespół Konferencji Zachodniej.

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:1)
Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 5:6 (2:0, 2:3, 1:2, 0:0, 1:2)
Florida Panthers - Boston Bruins 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 6:9 (3:1, 2:5, 1:3)
Vegas Golden Knights - Washington Capitals 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)
Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Pittsburgh Penguins - Colorado Avalanche 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)
New York Islanders - Winnipeg Jets 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Vancouver Canucks - Minnesota Wild 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Montreal Canadiens - Ottawa Senators 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)