Trzy podia i zwycięstwo polskich kajakarzy!

• Data publikacji: 19.05.2018, 19:29

W drugim dniu kajakarskiego Pucharu Świata rozgrywanym w węgierskiej Szegedzie zwycięstwo odnieśli Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński startujący w kanadyjkach na 500 metrów. Oprócz tego triumfu na podium stanęły dziś dwie polskie osady.

W finale dwójek kanadyjkowych na 500 metrów wystartowały dwa polskie duety. Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński zwyciężyli w wyścigu w kapitalnym stylu, wyprzedzając Węgrów Hajdu i Fekete o blisko sekundę oraz naszą drugą dwójkę Michała Lubniewskiego i Arsena Śliwińskiego. Piękny wynik polskich dwójek, dający nadzieje na medale tegorocznych imprez mistrzowskich.

Trzecie podium do polskiego dorobku dołożyli Piotr Mazur i Dorian Kliczkowski zajmując trzecie miejsce w finale męskiej kajakowej dwójki na sprinterskim dystansie 200 metrów. Wyprzedzili ich tylko Hiszpanie Cristan Toro i Saul Craviotto oraz Serbowie Marko Novakovic i Nebojsa Grujic.

W półfinałach dwójek kajakarskich na 500 metrów oglądaliśmy rano Rafała Rosolskiego i Bartosza Stabno oraz Martina Brzezińskiego i Mariusza Kujawskiego. Oba polskie duety swoje półfinały zakończyły na trzecich miejscach i również oba zobaczyliśmy w finale. Brzeziński i Kujawski uplasowali się w nim na siódmej lokacie, Rosolski i Stabno metę przecięli na ostatniej pozycji. Wygrali Hiszpanie.

Świetnie w swoim porannym wyścigu na 500 metrów kajakarek spisała się Anna Puławska. Polka wygrała swój półfinał wyprzedzając Belgijkę Hermien Peters oraz Serbkę Milicę Starović i pewnie awansowała do finału. W nim nie było już tak pięknie. Polka dopłynęła do mety na 5. pozycji, zwyciężyła Nowozelandka Caitlin Ryan.

W finale A płynęła także nasza kanadyjkowa dwójka pań na 500 metrów. Magda Stanny i Aleksandra Jacewicz zajęły 7. miejsce, tracąc do triumfatork z Kanady Laurence Vincent i Lapointe Vincent ponad 11 sekund. Ta sama osada zajęła szóste miejsce w finale na 200 metrów. Wygrały Chinki Wenjun Lin i Luqi Zhang.

Jutro kolejne kilkanaście finałów, mamy nadzieje na powiększenie dorobku medalowego.