Termalica opuszcza Lotto Ekstraklasę

• Data publikacji: 19.05.2018, 19:13

Podopieczni Jacka Zielińskiego do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej potrzebowali jedynie remisu. Gospodarze po trzech przegranych z rzędu znaleźli się w fatalnej sytuacji,  a do ostatniej  kolejki Lotto Ekstraklasy podchodzili z pozycji spadkowej.

Bruk–Bet Termalica do ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy przystąpił z lokaty zapewniającej grę w Ekstraklasie w kolejnym sezonie. Zespół Słoni do utrzymania potrzebował jedynie remisu. Pechowa seria Piasta spowodowała spadek piłkarzy Waldemara Fornalika na piętnaste miejsce w tabeli. Drużyna gospodarzy po przegranej w meczu ze Śląskiem Wrocław (3:1) do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej potrzebowała trzech punktów.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się niezwykle tragicznie. Bartosz Śpiączka zderzył się z Konczkowskim, po czym padł nieprzytomny na murawę. Potrzebna była interwencja służb ratunkowych. Mateusz Mak w 23. minucie otworzył wynik spotkania, strzelając pierwszą bramkę na wagę utrzymania. Goście potrzebowali wyrównania wyniku, aby pozostać w Lotto Ekstraklasie. Prowadzenie gospodarzy w 35. minucie podwyższył Martin Bukata, który strzelił kapitalnego gola z 20 metrów, tym samym jeszcze bardziej komplikując sytuację przyjezdnych. Bruk-Bet wciąż nie potrafił wypracować  skutecznej kontry, zbliżając się do ligowego spadku. Piast kontrolował sytuację, utrzymując swoje prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania nie przyniosła większych zmian. Gospodarze wciąż pilnowali wyniku, a goście nie byli w stanie strzelić bramki kontaktowej. Przysłowiową kropkę nad "i" postawił Sasa  Zivec, który strzelił w 78. minucie trzeciego gola dla Piasta. Wynik meczu ustalił Gerard Badia, który zdobył w 90. minucie spotkania bramkę na 4:0. Piast utrzymuje się po ciężkim i nieudanym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piast Gliwice 4:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza