Ligue 1: PSG urywa się ze stryczka!

• Data publikacji: 05.12.2018, 23:02

PSG znowu remisuje! Tym razem ze Strasbourgiem. Paryżanie mogą mówić o szczęściu, bo sędzia anulował bramkę dla Strasbourga w doliczonym czasie gry. W hicie kolejki OSC Lille pokonał Montpellier 1:0. AS Monaco po dwóch golach Falcao również odniosło zwycięstwo.

PSG dopiero co zakończyli swoją niesamowitą serię zwycięstw remisem z Bordeaux, a tu ekipa Thomasa Tuchela zaliczyła kolejną wpadkę. Tym razem na drodze walca z Paryża stanęli piłkarze Strasbourga. Gospodarze objęli prowadzenie w 41. minucie za sprawą Kenny'ego Lali, który trafił do bramki z rzutu karnego. W związku z niekorzystnym wynikiem Tuchel postanowił w drugiej połowie wprowadzić Kyliana Mbappe. Francuz w 70. minucie wywalczył rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Edinson Cavani. To jednak było wszystko, na co było stać PSG. Paryżanie na dodatek powinni być zadowoleni, że wywiozą ze Strasburga jeden punkt, bowiem gospodarze w doliczonym czasie gry trafili do siatki. Gol ten jednak nie został uznany, ponieważ Adrian Thomasson został złapany na spalonym. Czyżby paryżanie złapali zadyszkę w lidze?

Spotkanie Montpellier z Lille miało być hitem tej kolejki, grały ze sobą w końcu dwie najlepsze drużyny ligi, nie licząc PSG. OSC Lille jednak nie potrafiło wygrać od 5 spotkań, jeśli dodamy do tego fakt, że musieli zagrać z Montpellier na wyjeździe, to ciężko było ich uznawać za faworytów. Mimo to objęli prowadzenie już w 6. minucie. Bramkę zdobył niezawodny w tym sezonie Nicolas Pepe. Iworyjczyk w tym sezonie ma już na koncie 10 goli i 5 asyst, razem z Mbappe i Neymarem plasuje się na czele w kanadyjskiej klasyfikacji. Lille zdołało utrzymać minimalne zwycięstwo do samego końca i tym samym to oni zajmują obecnie drugie miejsce w lidze.

Wygląda na to, że AS Monaco powoli wychodzi z ogromnego kryzysu, który towarzyszy im od początku sezonu. Drużyna Thierry'ego Henry'ego pokonała w 15. kolejce sąsiada z tabeli - Amiens i awansowała na 18. miejsce w tabeli. 3 punkty zapewniła im największa gwiazda - Radamel Falcao. Kolumbijczyk wykorzystał dwa rzuty karne, w 43. i 96. minucie.