Unihokej - MŚ: pewny triumf nad Japonią

• Data publikacji: 06.12.2018, 14:34

Biało-czerwoni w mistrzostwach świata walczą już tylko o miejsca 13-16. Na początek Polacy pokonali Japonię 6:2, zdobywając przewagę w pierwszej tercji.

Naszym reprezentantom nie udało się awansować do baraży i walki o ćwierćfinał. Polacy zajęli w swojej grupie trzecie miejsce, co spowodowało, że mogą walczyć maksymalnie o 13 miejsce w czempionacie, który rozgrywany jest w czeskiej Pradze.

W walce o miejsca 13-16 kadra prowadzona przez Jana Holovkę najpierw zmierzyła się z Japonią. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, wygrywając pierwszą tercję pewnie - 3:0. Wynik meczu w 10. minucie otworzył Filip Łukaszewski. W 14. minucie rezultat podwyższył Jakub Łyskawa, a niecałe 60 sekund później było już 3:0 po trafieniu Macieja Sieńki.

W drugiej tercji jako pierwsi trafili Japończycy, choć była to już druga część tej tercji. Kontrę w 32. minucie skutecznie wykończył Ichiro Ueda. Przez większość czasu to jednak Polacy byli w ofensywie, co przyniosło skutek w postaci kolejnej bramki. W 37. minucie gola zdobył Łukasz Chlebda i po dwóch częściach meczu było 4:1 dla biało-czerwonych.

Już na otwarcie ostatniej tercji Karol Pelczarski skutecznie dołożył kij i piłka wylądowała w siatce bramki bronionej przez Japończyków. Już w 41. minucie było 5:1. To nie był koniec trafień biało-czerwonych. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Sieńko. W ostatnich sekundach z szybkim atakiem wyszli rywale i zamienili tę próbę na gola, a trafienie zanotował Eiji Takizawa, ustalając wynik meczu.

Jutro o 13. miejsce Polacy zagrają z Tajlandią. Początek meczu o 12:30.

Polska - Japonia 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Łukaszewski (10'), Łyskawa (14'), Ma. Sieńko (15'), Chlebda (37'), Pelczarski (41'), Mi. Sieńko (57') - Ueda (32'), Takizawa (60')