Liga Asobal: kolejne 40 bramek w jednym meczu Barcelony

• Data publikacji: 06.12.2018, 21:30

W 12. i 13. kolejce hiszpańskiej ligi piłki ręcznej obyło się bez większych niespodzianek. Barcelona po raz kolejny pewnie kroczy po tytuł mistrza, a za jej plecami trwa walka o drugą pozycję, którą na razie wygrywa CD Bidasoa Irun.

Fraikin BM Granollers tylko przez pierwsze 20 minut spotkania było w stanie dotrzymać kroku hegemonowi hiszpańskich parkietów. Później, powtórzył się scenariusz ze wszystkich poprzednich spotkań - Katalończycy odskoczyli na kilka bramek przewagi i kontrolowali przebieg spotkania (30:23). Nie inaczej wyglądało spotkanie z Teucro. W tym pojedynku Barcelona wyraźnie zaznaczyła swoją wyższość nad rywalem zdobywając 41 bramek, a tracąc przy tym 26. Niestety, po raz kolejny w tym sezonie Kamil Syprzak oglądał to spotkanie z trybun. Polski obrotowy w ostatnich dniach łączony jest z francuskimi klubami.

Ciekawy mecz rozegrał się pomiędzy La Rioją a BM Sinfin. Pierwsze 30. minut to wyrównana i zacięta gra, która zakończyła się remisem 14:14. W kolejnych minutach zaznaczała się już przewaga gospodarzy, którzy skutecznie kontrowali przeciwników. Dzięki temu wygrali to spotkanie 32:27.