Puchar Polski: Raków Częstochowa zamyka stawkę ćwierćfinalistów

• Data publikacji: 06.12.2018, 22:20

Raków Częstochowa po zwycięstwie nad Wigry Suwałki 3:0 uzupełnia stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Ponadto jest trzecim przedstawicielem 1. ligi na tym etapie rozgrywek.

Nie da się ukryć, że Raków był dzisiaj zdecydowanym faworytem. Drużyna z Częstochowy robi właściwie co chce w 1. lidze, od początku sezonu przegrała tylko jedno spotkanie. Ponadto na początku listopada Raków pokonał Wigry Suwałki aż 3:0. Dzisiaj zawodnicy Marka Papszuna powtórzyli ten wyczyn.

Już w 3. minucie mogło być 1:0 dla gości, nieznacznie jednak pomylił się Niewulis i piłka po jego strzale minimalnie przeleciała obok bramki. Raków przez pierwsze minuty nie kalkulował i wciąż atakował. Opłaciło się to już w 11. minucie kiedy to faulowany w polu karnym był Szczepański. Do piłki podszedł Petr Schwarz i zamienił jedenastkę na gola. Szybko stracona bramka zdecydowanie podcięła skrzydła Wigrom. Gospodarze nie byli w stanie przez długi czas oddać dobrego strzału na bramkę. Uprzedzili ich jednak zawodnicy z Częstochwy, a dokładnie Tomas Petrasek, który w 31. minucie umieścił piłkę w bramce po strzale głową. Do przerwy wynik 2:0 dla Rakowa.

Mocnym akcentem rozpoczęli drugą połowę gospodarze. Już w 47. minucie Polkowski uderzył z 16 metrów, jednak na posterunku stał Szumski, który z trudem obronił strzał. Goście jednak szybko ugasili nadzieje Wigrom na pozytywny wynik. W 53. minucie Tomas Petrasek zdobył drugiego gola, także i tym razem użył do tego swojej głowy. Po stracie trzeciej bramki widać było po gospodarzach, że ci najchętniej zeszliby już z boiska. Stracili wolę walki. Obie drużyny już tylko czekały na koniec spotkania, bo wynik był rozstrzygnięty. Raków Częstochowa wygrywa 3:0 i przechodzi do następnego etapu, czyli już do 1/4 finału Pucharu Polski!

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)

Bramki: Schwarz 11' (rzut karny), Petrasek 30', 53'

Wigry Suwałki: Zoch - Karbowy (46' Polkowski), Sabiłło (84' Kaczmarczyk), Olszewski (47' Bida), Jurkowski, Najemski, Bartczak, Adamec, Karankiewicz, Kwaśniewski, Pawłowski

Raków Częstochowa: Szumski - Petrasek, Niewulis, Kościelny, Bartl, Kun, Listkowski (82' Radwański), Schwarz, Szczepański (76' Zachara), Domański (88' Figiel), Musiolik

Kartki: 79' Karankiewicz -70' Musiolik

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)