Lidl Starligue: ważne rozstrzygnięcia w pierwszej czwórce

• Data publikacji: 06.12.2018, 22:56

W ciągu dwóch ostatnich kolejek francuskiej ligi piłkarzy ręcznych, zespoły z pierwszej czwórki tabeli zmierzyły się ze sobą i doszło tam do ciekawych rozstrzygnięć.

Początek spotkania Chamebry Savoie z Montpellier był dosyć wyrównany. Gospodarze dobrze się bronili przed atakami gości i udało im się zejść na przerwę z jednym trafieniem przewagi (14:13). Jednak druga część spotkania to przebudzenie podopiecznych Patrice'a Canayera. Zaczęli budować swoje prowadzenie, które utrzymali do samego końca, kontrolując przebieg końcówki spotkania (29:22).

W pojedynku St. Raphael z Nantes to goście dominowali. Wykorzystywali niedokładności w grze przeciwników i powoli zaczęli budować swoje prowadzenie. Świetnie zagrał David Balaguer, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu (7 trafień). W bramce dobrze spisywał się Cyryl Dumoulin, który zatrzymywał ataki gospodarzy. To pozwoliło Nantes na wygraną 29:24.

W pojedynku PSG z Chambery to gospodarzom udało się prowadzić od początku spotkania. Gra obu zespołów była na podobnym poziomie, jednak paryżanie wykorzystali drobne potknięcia gości i dzięki temu prowadzili po 30. minutach 14:11. Po przerwie drużyna prowadzona przez Philippe Gardenta odrobiła straty (16:16) i emocje wzrosły. Mistrzowie Francji nie dali jednak szans rywalom i w kluczowych momentach zachowali zimną krew, co pozwoliło im na wygranie spotkania 26:22.

Choć pierwsza połowa w pojedynku Nimes z Nantes była wyrównana (16:16), to w kolejnej swoją skutecznością w ataku i kontrach popisywali się goście. Po raz kolejny świetnie spisał się David Balaguer, a dołączył do niego Valero Rivera. Ci zawodnicy, w połączeniu z bramkarzem, sprawili, że gospodarzom trudno było odpowiedzieć na dobrze funkcjonujący kolektyw obecnego lidera tabeli i ulegli 25:30.