Cenne zwycięstwo PSG

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 19.05.2018, 22:34

Paris Saint Germain Handball pokonało na wyjeździe Tremblay 30:26 (12:12). Dzięki temu zwycięstwu szczypiorniści ze stolicy wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Francji.

Szczypiorniści PSG na dwie kolejki przed końcem rozgrywek plasowali się na drugiej pozycji. Dzisiejszy wyjazdowy mecz z Tremblay musieli wygrać, aby wciąż zachować szanse na mistrzostwo. Zadanie nie wydawało się trudne, ponieważ rywale Paryżan w lidze plasują się w środku stawki. Mimo to w pierwszych minutach nie było widać żadnej różnicy. Ekipa z Tremblay dzielnie stawiała opór faworytom. Doskonale w ich bramce spisywał się Nils Dressure, który w pierwszej połowie bronił z niemal 50-procentową skutecznością. Po 30. minutach na tablicy wyników widniał remisowy rezultat. Po przerwie PSG ruszyło natychmiast do ataku. Celne rzuty Uwe Gensheimera oraz Sandera Sagosena pozwoliły wypracować kilkubramkową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Paryżan 30:26.

Zwycięstwo szczypiornistów PSG przedłuża ich nadzieje na obronę tytułu. Po dzisiejszym dniu mają na koncie taką samą liczbę punktów co liderujące Montpellier, które ma jednak do rozegrania o jedno spotkanie więcej.

Tremblay - Paris Saint Germain 26:30 (12:12)