Hokej na trawie: Kolejne porażki polskich drużyn

• Data publikacji: 19.05.2018, 20:27

Drugi dzień zmagań w europejskich rozgrywkach również nie był szczęśliwy dla polskich klubów. Nasi przedstawiciele zarówno w zawodach pań, jak i panów odnieśli kolejne porażki.

W Gandawie w turnieju Challenge II kobiet AZS Politechnika Poznańska zmierzyła się z Zuvedrą Taurogi. Pierwszą bramkę zdobyła w dziewiątej minucie Sandra Adomaviciute, ale już cztery minuty później wyrównanie drużynie ze stolicy Wielkopolski dała Wiktoria Błaszyk. W 22. minucie poznanianki wyszły na prowadzenie, po tym jak krótki róg na bramkę zamieniła Ewelina Sieczka. Na początku trzeciej kwarty Ugne Chmeliauskaite doprowadziła do remisu. W 40. minucie Paulina Stefańska zamieniła krótki róg na bramkę, ale już po dwóch minutach po golach Dovile Juraite i Sandry Adomaviciute (ta druga bramka padła po krótkim rogu) zespół z Litwy prowadził 4:3. Wynik meczu ustaliła w 56. minucie gry Juraite.

W drugim meczu grupy B SV Arminen pokonało 3:0 Douai HC. Dwie bramki dla drużyny z Wiednia zdobyła Magdalena Zagajska. W grupie A HC 1972 Rakovnik wygrało z SG Amiscorą ASD 4:1, natomiast drużyna Black Boys HC Genewa uległa Gantoise HC 0:1.

4. Douai HC 1 pkt.

W męskim Trophy innej poznańskiej drużynie, KS AZS AWF Poznań, przyszło zmierzyć się ze szkockim Grange HC. Po bramkach Michaela McKenzie, Franka Ryana, Calluma Milne'a i Caluma McKenzie wicemistrzowie Polski przegrali 0:4.

Piątkowi pogromcy poznaniaków, HC Mińsk, wygrali swój drugi mecz w grupie, pokonując rodaków z SC Stroitel Brześć 4:2. W grupie A HC Rotweiss Wettingen rozgromił HC Bra 7:0, natomiast w pojedynku WAC z HC OKS-SHVSM Winnica padł remis 1:1.