Unihokej - MŚ: Polacy kończą na 13. miejscu

• Data publikacji: 07.12.2018, 14:54

Tak jak na początku turnieju, tak i na jego koniec Polacy mierzyli się z reprezentacją Tajlandii. Jednak tym razem stawką było 13 miejsce Mistrzostw Świata w unihokeju. Biało-czerwoni rozbili swoich rywali, wygrywając aż 9:1.

Tajlandia 1:9 Polska (0:5, 1:2, 0:2)

21' Yaemyim - 2' Chlebda, 3' Chochowski, 9' Mi. Sieńko, 15' Dahlstrom, 17', 32' Pelczarski, 35' Ma. Sieńko, 54' Kostela, 55' Łyskawa

Polacy szybko zabrali się do roboty i już w 2. minucie wynik spotkania otworzył nasz kapitan Łukasz Chlebda. Minutę później na 2:0 podwyższył Daniel Chochowski, wykorzystując dogranie Jakuba Łyskawy. Jeszcze w pierwszej tercji, nasi unihokeiści rozstrzygnęli praktycznie losy tego meczu, prowadząc 5:0. Na listę strzelców wpisywali się Michał Sieńko, Alexander Dahlstrom oraz Karol Pelczarski.

Na początku drugiej tercji, gola honorowego zdobyli Tajlandczycy, a konkretnie Jeerayut Yaemyim. Polacy nie pozostali jednak dłużni i odpowiedzieli dwoma kolejnymi bramkami, a trafiali Maciej Sieńko i ponownie Pelczarski.

W ostatniej partii nasi zawodnicy tylko potwierdzili swoją dominację w tym starciu. Najpierw bramkę numer osiem strzelił Piotr Kostela, zaś chwile po nim wynik ustalił Jakub Łyskawa. Azjaci mogli nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale Jimmy Holmstrom nie wykorzystał rzutu karnego. Tym samym to Polacy zajęli 13 pozycję w tych MŚ.