LSK: E.Leclerc Radomka Radom po raz drugi zwycięska

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 07.12.2018, 19:17

Ósmą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet zaingurowało spotkanie drużyn sąsiadujących na dole tabeli - E.Leclerc Radomki Radom i Energii MKS-u Kalisz. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się zespół gospodyń.

Patrząc na przebieg pierwszego seta można stwierdzić, że skończył się on szybciej niż się zaczął. Gospodynie świetnie zagrywały, dzięki czemu najpierw wypracowały sobie przewagę, a później znacznie ją powiększały. Ponadto, swoich okazji do zdobywania punktów nie wykorzystywały Kaliszanki, które nie kończyły swoich akcji. Trener Wiktorowicz poprosił o dwie przerwy, jednak nie przyniosło to pożądanego skutku i jego podopieczne przegrały 25:9.

Więcej walki mogliśmy podziwiać w drugiej partii, choć i tak przewaga rysowała się po stronie Radomianek. Znów niezastąpiona okazała się być Majka Szczepańska-Pogoda. Co prawda zespół z Kalisza poderwał się jeszcze do gry, korzystając z chwilowego przestoju drużyny Radomki, jednak wysiłek przyjezdnych siatkarek nie był na tyle skuteczny, by doprowadzić do remisu w meczu.

Wydawało się, że wynik tego spotkania jest przesądzony, lecz to Energa MKS Kalisz, dość niespodziewanie, rozpoczął trzeciego seta od prowadzenia (9:5 i 10:6). Podopieczne Jacka Skroka ponownie postawiły na zagrywkę, świetnie funkcjonującą po ich stronie, odrabiając straty (12:12), a później znów wyszły na prowadzenie. Wobec świetnie dysponowanych gospodyń, Kaliszanki nie były już w stanie dogonić wyniku zarówno w tym secie, jak i w całym meczu.

MVP: Gabriela Ponikowska

E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:9, 25:20, 25:17)

E.Leclerc Radomka Radom: Skrzypkowska, Grabka, Bałucka, Biała, Ponikowska, Szczepańska-Pogoda, Drabek (libero) oraz Kubacka, Abercrombie

Energa MKS Kalisz: Ogoms, Janicka, Strózik, Budzoń, Lazić, Kecman, Kulig (libero) oraz Dybek