Arka Gdynia gorsza od Śląska Wrocław

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 19.05.2018, 20:34

Arka Gdynia przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:1 w ostatniej, 37. kolejce Lotto Ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla gości już w pierwszej minucie strzelił Daniel Łuczak.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego znakomicie rozpoczęli spotkanie. Świetne prostopadłe podanie jednego z pomocników Śląska wyprowadziło Daniela Łuczaka sam na sam z Pavlem Steinborsem. Polak nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Kolejne minuty pierwszej połowy przebiegały w spokojnej atmosferze. Swoje szanse mieli Krzysztof Sobieraj i Mateusz Szwoch, ale w dobrej dyspozycji był dzisiaj Jakub Wrąbel.

Arka starała się doprowadzić do remisu, najgroźniejsze sytuacje stwarzając sobie w końcówce meczu. W 74. minucie nieznacznie pomylił się Szwoch, a dziesięć minut potem Rafał Siemaszko. Niedługo przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkę do bramki Śląska skierował Tadeusz Socha, ale sędzia odgwizdał spalonego. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mieli dużo szczęścia, ale ostatecznie dowieźli trzy punkty do ostatniego gwizdka arbitra.

Dzięki tej wygranej, Wrocławianie zajęli 10. miejsce na zakończenie sezonu. Na 12. pozycji ligę zakończyli piłkarze Arki Gdynia.

Sobotni mecz był ostatnim występem obrońcy Arki Gdynia Krzysztofa Sobieraja. Defensor zespołu z Trójmiasta ogłosił już wcześniej, że po sezonie kończy karierę.

ARKA GDYNIA - ŚLĄSK WROCŁAW 0:1 (0:1)
1' Daniel Łuczak

ARKA GDYNIA: Steinbors – Marcjanik, Sobieraj (31. Vinicius), Helstrup – Socha, Nalepa (82. Piesio), Sołdecki, Szwoch, Marciniak – Jankowski, Jurado (57. Siemaszko).

ŚLĄSK WROCŁAW: Wrąbel – Dankowski, Tarasovs, Celeban, Cholewiak – Kosecki, Rieder, Pałaszewski, Łuczak (90+1. Pawelec) – Piech (63. Łyszczarz) – Robak (83. Bergier).