Saneczkarstwo – PŚ: Chmielewski/Kowalewski wracają do pierwszej dziesiątki

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 08.12.2018, 08:45

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli dziesiąte miejsce podczas zmagań dwójek na lodowej rynnie w Calgary. Nieco wcześniej dwóch naszych reprezentantów prezentowało się w rywalizacji męskich jedynek. Maciej Kurowski zakończył rywalizację na 25. miejscu, a Mateusz Sochowicz był 29.

Nie tak wyobrażali sobie kibice start przede wszystkim tego drugiego. Mateusz Sochowicz rozpoczął bowiem starty w kanadyjskim Calgary od doskonałego występu w Pucharze Narodów, który zakończył na trzeciej pozycji. Piątkowej nocy Polak nie radził już sobie jednak tak dobrze na torze, kończąc pierwszy przejazd z 30. czasem. W drugim Sochowicz zjeżdżał już zdecydowanie lepiej (18. wynik), lecz pozwoliło to na awans tylko o jedną pozycję. Dwa w miarę równe przejazdy zaprezentował natomiast Maciej Kurowski. Czasy 45.189 i 45.308 pozwoliły drugiemu z naszych reprezentantów na uplasowanie się na 25. lokacie.

Po raz kolejny w tym sezonie zawody Pucharu Świata wygrał Austriak Wolfgang Kindl. Saneczkarz, który jedyny słabszy przejazd zaprezentował tydzień temu w Whistler, tym razem nie miał sobie równych w Calgary, wyprzedzając m.in. drugiego Rosjanina Romana Repilova i trzeciego złotego medalistę z Pjongczangu – Davida  Gleirschera.

Rodacy dwojga medalistów z rywalizacji jedynkarzy zajęli natomiast trzecie miejsce w konkursie dwójek. Thomas Steu i Lorenz Koller ulegli jedynie duetom z Niemiec Toniemu Eggertowi i Sachy Beneckenowi oraz Tobiasom Wendlowi i Artlowi, dla których nocy triumf w Calgary był pierwszym w trwającym sezonie zimowym.

Po słabszym starcie w Whistler do pierwszej dziesiątki zawodów Pucharu Świata powrócili Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Łączny czas 1.28.577 pozwolił reprezentantom Polski na zamknięcie pierwszej dziesiątki ze stratą 1,088 sekundy do zwycięzców.