Wysoka porażka Cracovii na koniec sezonu

• Data publikacji: 19.05.2018, 21:07

W Krakowie miejscowa Cracovia podejmowała drużynę Pogoni Szczecin. Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, a gospodarze nawet zwycięstwo w grupie spadkowej.

Od samego początku gra była bardzo wyrównana, aczkolwiek z minimalnym wskazaniem na Pogoń. To właśnie goście ze Szczecina jako pierwsi zdobyli gola w tym spotkaniu. W 9. minucie piłkę w kierunku Kamila Drygasa musnął Adam Frączczak, a ten strzałem zza pola karnego w prawy dolny róg pokonał golkipera "Pasów". Po nieco ponad dwudziestu minutach było już 0:2. Tym razem podawał Drygas, a kończył Frączczak. Ta bramka była niemal kopią gola numer jeden. Różnica polegała tylko na tym, że strzał był w przeciwny róg. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale nie udawało im się pokonać Jakuba Bursztyna. Jednak tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry w pole karne "Portowców" wpadł Javi Hernandez i został podcięty przez Frączczaka. Sędzia Mariusz Złotek nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny dla Cracovii. Do piłki podszedł Krzysztof Piątek i pewnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni. Do przerwy było więc 1:2.

W drugiej części meczu dużo więcej sytuacji stwarzali goście i to oni już tylko strzelali  gole, a konkretnie robił to Adam Frączczak. W 60. minucie, piłkę w środku pola rozegrał Drygas, ta trafiła do będącego tuż przed polem karnym Adama Buksy, który wypatrzył z prawej strony Frączczaka, a ten płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka zdobył swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu. Na dwanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, kapitan Pogoni raz jeszcze o sobie przypomniał. Kamil Drygas będący w narożniku pola karnego, obrócił się i zgrał piłkę w kierunku Frączczaka, zaś ten kąśliwym strzałem nie dał żadnych szans Adamowi Wilkowi i ustalił wynik końcowy na 1:4.

Cracovia 1:4 Pogoń

'45+1 Piątek (k.) - '9 Drygas, '21, '60, '78 Frączczak

Cracovia: Adam Wilk - Niko Datković, Michał Helik, Oleksiy Dytyatev, Kamil Pestka ('62 Michal Siplak) - Mateusz Wdowiak, Milan Dimun, Javi Hernandez, Antonio Culina ('46 Diego Ferraresso) - Krzysztof Piątek ('87 Michał Rakoczy), Nicolai Brock-Madsen

Pogoń: Jakub Bursztyn - Hubert Matynia, Lasha Dvali, Sebastian Walukiewicz, David Niepsuj - Tomasz Hołota, Kamil Drygas, Adam Buksa ('81 Marcin Listkowski), Sebastian Kowalczyk ('71 Dawid Blanik), Adam Frączczak - Łukasz Zwoliński ('66 Adrian Benedyczak)