NHL: Oilers gromią, koniec serii Jets

• Data publikacji: 08.12.2018, 12:02

Aż 7:2 zwyciężyli Minnesotę Wild hokeiści Edmonton Oilers notując piąte zwycięstwo na przestrzeni sześciu ostatnich spotkań. Ciekawiej było w pozostałych trzech potyczkach piątkowej nocy.

Po wpuszczeniu trzech bramek w sześciu strzałach Devan Dubnyk został zmieniony przez Alexa Stalocka, jednak nie mogło to odmienić losów spotkania. W drugiej tercji golkiper gości obronił co prawda wszystkie strzały zmierzające w kierunku jego bramki, cóż jednak z tego skoro w ostatnich dwudziestu minutach musiał skapitulować aż czterokrotnie. Łącznie cztery punkty (bramkę i trzy asysty) zaliczył Connor McDavid, trzy - Leon Draisaitl (dwie bramki i asysta), a na listę strzelców wpisali się również Darnell Nurse, Ryan Nugent-Hopkins, Zack Kassian i Alex Chiasson.

Tylko jedną bramkę oglądaliśmy w Winnipeg, gdzie miejscowi Jets ulegli St. Louis Blues. Bohaterów w tym spotkaniu Nutki miały dwóch - bramkarza Jake'a Allena, który zachował czyste konto broniąc wszystkie 26 strzałów oraz Coltona Parayko, który bramką w 15. minucie drugiej tercji zapewnił zespołowi trenera Craiga Berube'a zwycięstwo oznaczające koniec serii zwycięstw Jets. Licznik podopiecznych Paula Maurice'a zatrzymał się na liczbie pięć.

Setna w karierze bramka Jakoba Slifvberga rozpoczęła strzelanie w Anaheim, gdzie miejscowi Ducks podejmowali Carolina Hurricanes. Niestety dla gospodarzy - było to ich pierwsze i zarazem ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Później trafiali już tylko rywale - w drugiej tercji swojego pierwszego gola w NHL zdobył Clark Bishop, a w trzeciej Kaczory dobijali Brett Pesce, Justin Williams i Sebastian Aho. Hurricanes zwyciężyli 4:1 i wskoczyli na trzecie miejsce w dywizji metropolitalnej.