Bundesliga: pewne zwycięstwo Bayernu, dwa gole Lewandowskiego

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 08.12.2018, 17:30

W 14. kolejce Bayern Monachium na swoim stadionie podejmował 1. FC Nuernberg i odniósł zwycięstwo 3:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, a jedną dołożył Frank Ribbery.

Bayern powoli wraca na właściwe tory, co udowodnił w spotkaniu z Norymbergą. Do wysokiej formy wraca również Robert Lewandowski. Polak już w 9. minucie wpisał się na listę strzelców. Z rzutu rożnego piłkę wrzucił Joshua Kimmich, a Polak wyszedł najwyżej w powietrze i trącił futbolówkę tak, że wpadła ona do bramki.

Bayern miał bardzo dużą przewagę i był bliski zdobycia drugiego gola. Po kilku próbach udało się to w 27. minucie i ponownie do siatki trafił Lewandowski. Z dystansu uderzył Leon Goretzka, ale trafił w poprzeczkę, na szczęście dla Bawarczyków piłka spadła pod nogi polskiego napastnika, który ze spokojem wbił ją do bramki.

Goście nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji pod bramka Manuela Neuera. Bramkarz Bayernu był praktycznie bezrobotny, dlatego też wychodził do przodu i grał niemal na połowie boiska. Bawarczycy mimo kilku prób nie podwyższyli wyniku przed przerwą. Na hat-tricka polował Lewandowski, jednak w 39. minucie posłał piłkę tuż obok bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Bayern cały czas dominował. Okazje na gola miał Serge Gnabry, ale bramkarz poradził sobie z jego strzałem. Potem bramkarz Norymbergi już skapitulował. Po zablokowanym strzale piłka trafiła do Franka Ribbery'ego, a ten strzałem z woleja ustalił wynik spotkania.

Później gra się uspokoiła. Bayern kontrolował spotkanie. Bliski trzeciego trafienia był Lewandowski, ale nie powiększył swojego dorobku. W samej końcówce w spojenie trafił Joshua Kimmich.

Bayern Monachium - 1. FC Nuernberg 3:0 (2:0)

Bramki: Lewandowski (9'), (27'), Ribbery (56')

Bayern: Neuer - Rafinha, Suele, Boateng, Alaba - Goretzka (63' Alcantara), Kimmich - Gnabry (75.' Wagner), Mueller, Ribery (60' Coman) - Lewandowski

Nuernberg: Bredlow - Goden, Margreitter, Muhl, Leibold - Bauer, Erras (84' Ewerton), Rhein (70' Petrak), Kerk (69' Zrelak) - Ishak, Vura

Kartki: Alaba