Bundesliga: Borussia pokonała Schalke w derbach

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 08.12.2018, 17:40

W hicie 14. kolejki Schalke 04 Gelsenkirchen na własnym terenie mierzyło się z Borussia Dortmund. W derbach Zagłębia Ruhry lepsza okazała się Borussią, wygrywając 2:1 i umocniła się na pozycji lidera Bundesligi.

Derby Zagłębia Ruhry to jeden z bardziej emocjonujących meczów w sezonie. Mocno w spotkanie weszli piłkarze Borussii. Bardzo szybko wynik meczu mógł otworzyć Achraf Hakimi, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Jednak już w 7. minucie Borussia mogła się cieszyć z prowadzenia. Rzut wolny wykonywał Marco Reus i dośrodkował piłkę wprost na głowę Thomasa Delaneya, który zmienił tor lotu piłki, a ta wpadła do siatki.

Chwilę później gorąco zrobiło się pod drugą bramką. Piłkarze Schalke domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką przez Alexa Witsela. Sędzia skorzystał z systemu VAR, ale swojej decyzji nie zmienił. Borussia nie zaprzestała atakować. Blisko kolejnego trafienia w sezonie był Paco Alcacer, ale minimalnie przestrzelił.

W 28. minucie zagotowało się w polu karnym Borussii. Z bliskiej odległości strzelał Guido Burgstaller, ale kapitalnie interweniował Roman Buerki. Sytuację w pierwszej połowie miał jeszcze Marco Reus, ale nie zamieni ł jej na gola i na przerwę z jednobramkową zaliczką schodzili Dortmundczycy.

Początek drugiej części spotkania był bardzo spokojny. Dopiero ciekawie zrobiło się w 60. minucie. Sędzia po raz drugi w tym meczy skorzystał z wideo weryfikacji. Tym razem po obejrzeniu materiału wideo zmienił swoją decyzję i podyktował rzut karny dla Schalke po faulu Reusa na Haricie. Jedenastkę na gola zamienił natomiast Daniel Caligiuri.

Po tym trafieniu na boisku zrobiło się nerwowo. Obie strony chciały zdobyć druga bramkę. Udało się to Borussii w 74. minucie. Jadon Sancho po akcji lewa stroną boiska wbiegł w pole karne i ze spokojem posłał piłkę obok bramkarza wprost do bramki.

Borussia miała szanse podwyższyć. Najpierw Faehrmann wybronił strzał Reusa, a potem w słupek trafił Raphael Guerreiro. Mimo to Borussia odniosła kolejne bardzo ważne zwycięstwo.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 1:2 (0:1)

Bramki: Caligiuri (61' karny) - Delaney (7'), Sancho (74')

Schalke: Faehrmann - Caligiuri, Sane, Nastasić, Oczipka (76' Konoplanka) - Rudy, McKennie - Schoepf, Bentaleb (55' Serdar), Harit - Burgstaller (36' Mendyl)

Borussia: Buerki - Piszczek, Akanji, Diallo, Hakimi - Witsel, Delaney - Sancho (89. Pulisić), Reus, Bruun Larsen (64' Guerreiro) - Alcacer (77' Goetze)

Kartki: Oczipka, Sane, Nastasić - Piszczek, Hakimi, Reus