Serie A: Polacy z golami, a Napoli zwycięża

• Data publikacji: 08.12.2018, 17:00

Bardzo dobrze w barwach Napoli w 14. kolejce Serie A zaprezentowali się biało - czerwoni. Arkadiusz Milik zaliczył dwa trafienia, Piotr Zieliński jedno, a ich klub zwyciężył zdecydowanie Frosinone 3:0.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, bowiem piłkarze z Neapolu otworzyli wynik spotkania już w 7. minucie. Po "zbijaku" w polu karnym powstałym po rzucie rożnym, piłkę przejął Lorenzo Insigne, wyłożył ją Zielińskiemu, a ten płaskim strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Frosinone. Przewaga podopiecznych Carlo Ancelottiego nie ulegała w pierwszej połowie żadnym wątpliwościom. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, a w 40. minucie podwyższyli prowadzenie. Adam Ounas otrzymał futbolówkę od Kalidou Koulibaliego, kiwnął jednego z pomocników i cudownym strzałem z okolicy 25 metra trafił do siatki rywali. W końcówce pierwszej połowy przed szansą stanął jeszcze Arkadiusz Milik, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.

Napoli rozpoczęło z animuszem także drugą część spotkania. W 49. minucie mocny strzał Faouziego Ghoulama poleciał jednak nad poprzeczką. Po upływie godziny gry swoich sił spróbował Insigne. Skrzydłowy gospodarzy stanął "oko w oko" z Marco Sportiello, ale golkiper Frosinone wygrał ten pojedynek. W 67. minucie swojego drugiego gola Ounas, lecz jego strzał obronił bramkarz gości. Chwilę później Sportiello skapitulował po raz trzeci. Z rzutu z autu piłkę wrzucał Ghoulam, a Milik skierował ją do siatki.

Po tej bramce tempo gry nieco spadło przez zmiany wykonywane w obu drużynach, ale jak się później okazało nie był to popisów strzeleckich w wykonaniu Napoli. Po raz drugi w tym spotkaniu udział przy golu miał duet Ghoulam - Milik. Ten pierwszy doskonale zagrał do polskiego napastnika, który nie miał problemów z wykończeniem akcji. Więcej w tym spotkaniu bramek już nie padło i gospodarze zwyciężyli 4:0. Cały mecz na ławce rezerwowych Frosinone spędził Bartosz Salamon.

Napoli - Frosinone 4:0 (2:0)

Bramki: 7' Zieliński, 40' Ounas, 68', 84' Milik

Napoli: Meret - Ghoulam, Luperto, Koulibaly, Hysaj - Zieliński, Hamsik (80' Diawara) , Allan, Ounas (72' Younes) - Insigne (75' Rog), Milik

Frosinone: Sportiello - Capuano, Ariaudo, Goldaniga - Beghetto, Maiello (76' Maiello), Chibsah, Zampano (71' Ghiglione), Campbell, Cassana - Pinamonti (60' Ciano)

Żółte kartki: Zieliński - Cassata, Campbell

Sędzia: Gianluca Manganello