Premier League: City pokonane, nowy lider w Anglii

• Data publikacji: 08.12.2018, 20:42

Pierwsza porażka mistrzów Anglii stała się faktem! Chelsea znalazła sposób na Manchester City i zwyciężyła 2:0. Porażka podopiecznych Pepa Guardioli oznacza także zmianę lidera w angielskiej lidze.

Goście do Londynu przyjechali jako mistrzowie Anglii i niepokonana drużyna obecnego sezonu.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 45. minuty. To wtedy Eden Hazard dryblował w szesnastce City, a następnie płasko zagrał na dwunasty metr do Kante. Francuski pomocnik oddał mocne uderzenie na bramkę rywali i nie dał Edersonowi szans na skuteczną interwencję.

Wydawało się, że po przerwie przyjezdni ruszą do przodu i powalczą o odrobienie strat. To im się jednak nie udało. Co więcej, to londyńczycy zdołali podwyższyć swoje prowadzenie. W 78. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjnym uderzeniem głową w kierunku dłuższego słupka popisał się David Luiz, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Rezultat ten sprawił, że na pozycję lidera awansował Liverpool, który parę godzin wcześniej wygrał z Bournemouth 4:0.

Chelsea - Manchester City 2:0 (1:0)

bramki: Kante (45'), Luiz (78')

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Ruediger, Luiz, Alonso - Kante, Jorginho, Kovacić (65' Barkley) - Pedro, Hazard (90' Giroud), Willian (75' Loftus-Check)

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Delph - Silva, Fernandinho, Silva (68' Guendogan) - Mahrez (84' Foden), Sterling, Sane (53. Gabriel Jesus)

żółte kartki: Jorginho, Pedro

sędziował: Michael Oliver