Udana pogoń w hicie 2. Ligi Żużlowej
Sandra Rejzner

Udana pogoń w hicie 2. Ligi Żużlowej

  • Data publikacji: 19.05.2018, 21:31

Remisem zakończył się pojedynek lidera i wicelidera 2. Ligi Żużlowej. Drużynie z Ostrowa udało się uratować remis pomimo sporej straty do rywali z Rawicza.

 

Początek meczu zdecydowanie lepiej ułożył się dla gospodarzy - Niedźwiadki wygrały podwójnie bieg juniorski oraz 4:2 biegi trzeci i piąty, a także, pomimo świetnej jazdy Renata Gafurowa i Nicolaia Klindta, którzy kolekcjonowali kolejne zwycięstwa indywidualne, utrzymywali przewagę, przyjeżdżając parą na remis. W efekcie po 12. biegu rawiczanie mieli dziesięciopunktową przewagę i prostą drogę do zwycięstwa.

 

Ostatnie trzy biegi były jednak popisem ostrowian - w trzynastym Klindt i Zbigniew Suchecki przywieźli podwójne zwycięstwo, a w czternastym biegu Suchecki w parze z Bjarne Pedersenem zwyciężyli 4:2. W biegu najlepszych zawodników spotkania Gafurow i Klindt wykorzystali wykluczenie Jaimona Lidseya za upadek przy podwójnym prowadzeniu gości i przyjechali na 5:1, ratując remis drużynie z Ostrowa Wlkp.

 

Wyniki:

 

Stainer Unia Kolejarz Rawicz - 45 pkt.
9. Damian Baliński - 6 (2,2,2,0,-)
10. Arkadiusz Pawlak - 2+1 (1,1*,0,-)
11. Jaimon Lidsey - 8+1 (3,1,2,2*,w)
12. Dominik Kubera - 7+1 (1,3,1*,1,1)
13. Richie Worrall - 5+3 (1*,2,1*,1*,-)
14. Szymon Szlauderbach - 7+1 (3,1*,3,0)
15. Wiktor Trofimow jr - 10+1 (2*,2,2,2,2)

 

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - 45 pkt.
1. Bjarne Pedersen - 7 (3,2,0,1,1)
2. Patryk Dolny - 0 (w,0,-,0)
3. Renat Gafurow - 17 (2,3,3,3,3,3)
4. Zbigniew Suchecki - 6+1 (0,-,1,2*,3)
5. Nicolai Klindt - 14+1 (3,0,3,3,3,2*)
6. Kamil Nowacki - 1 (1,0,0)
7. Marcel Studziński - 0 (0,0,0)

 

Bieg po biegu:
1. Pedersen, Baliński, Pawlak, Dolny (w) 3:3 (3:3)
2. Szlauderbach, Trofimow jr, Nowacki, Studziński 5:1 (8:4)
3. Lidsey, Gafurow, Kubera, Suchecki 4:2 (12:6)
4. Klindt, Trofimow jr, Worrall, Studziński 3:3 (15:9)
5. Kubera, Pedersen, Lidsey, Dolny 4:2 (19:11)
6. Gafurow, Worrall, Szlauderbach, Klindt 3:3 (22:14)
7. Klindt, Baliński, Pawlak, Nowacki 3:3 (25:17)
8. Gafurow, Trofimow jr, Worrall, Pedersen 3:3 (28:20)
9. Gafurow, Baliński, Suchecki, Pawlak 2:4 (30:24)
10. Klindt, Lidsey, Kubera, Studziński 3:3 (33:27)
11. Gafurow, Trofimow jr, Worrall, Dolny 3:3 (36:30)
12. Szlauderbach, Lidsey, Pedersen, Nowacki 5:1 (41:31)
13. Klindt, Suchecki, Kubera, Baliński 1:5 (42:36)
14. Suchecki, Trofimow jr, Pedersen, Szlauderbach 2:4 (44:40)
15. Gafurow, Klindt, Kubera, Lidsey (w) 1:5 (45:45)