Niewiadoma trzecia w generalce w Kalifornii

• Data publikacji: 19.05.2018, 21:57

Kubanka Arlenis Sierra wygrała w Sacramento ostatni etap kobiecego wyścigu dookoła Kalifornii. Cały wyścig wygrała Katie Hall, a Katarzyna Niewiadoma zajęła 3. pozycję.

Na trzecim etapie wyścigu w Kalifornii nie spodziewano się zmian w klasyfikacji generalnej. Trasa wokół Sacramento była płaska i liczyła zaledwie 70 kilometrów. Ściganie zakończyło się sprinterską rywalizacją. Najszybsza na finiszu była Arlenis Sierra (Kuba, Astana Women's). Drugie miejsce zajęła Alexis Ryan (Stany Zjednoczone, Canyon SRAM Racing), a trzecia była Emma White (Stany Zjednoczone, Rally Cycling). Katarzyna Niewiadoma przyjechała bezpiecznie w peletonie na 31. miejscu.

W klasyfikacji generalnej reprezentantka Polski uplasowała się na 3. pozycji. Wygrała Amerykanka Katie Hall (UnitedHealthCare) o 29 sekund przed Taylor Wiles (Stany Zjednoczone, Trek-Drops) i o minutę i 7 sekund przed Katarzyną Niewiadomą.