Superliga i 1.HNL: gole Wilczka i Kądziora

• Data publikacji: 09.12.2018, 20:20

W ten weekend, polscy piłkarze strzelali gole nie tylko w najważniejszych europejskich ligach. Swoje konta bramkowe poprawili Damian Kądzior w Chorwacji oraz Kamil Wilczek w Danii.

Damian Kądzior zdobył bramkę w wyjazdowym meczu 17. kolejki 1.HNL przeciwko NK Zapresic, w którym jego Dinamo Zagrzeb wygrało 2:0. Polak wpisał się na listę strzelców w 22. minucie, otwierając rezultat. W drugiej połowie bramkę dołożył Bruno Petković. Dla byłego zawodnika Górnika Zabrze było to trzecie trafienie w tym sezonie. W 77. minucie pomocnik reprezentacji Polski opuścił murawę, a zmienił go Mislav Orsić.

Zespół z Zagrzebia jest liderem tabeli i nad drugą HNK Rijeką ma 9 punktów przewagi.

NK Zapresic 0:2 Dinamo Zagrzeb (0:1)

Bramki: Kądzior (22'), Petković (60')

Zapresic: Matković - Ajayi, Andrić (83' Ljubić), Bosić, I. Celiković, J. Celiković, Postonjski, Prenga, Rak (64' Lustica), Simunec, Zulim (64' Vukcević)

Dinamo: Zagorac - Gojak, Kądzior (77' Orsić), Leovac, Lesković, Moro, Petković, Rrahmani, Situm, Stojanović (66' Menalo), Sunjić (81' Gavranović)

Żółte kartki: Celiković - Rrahmani, Lesković, Moro, Petković

Czerwona kartka: Celiković

Sędzia: D. Batinić

Napastnik reprezentacji Polski Kamil Wiczek również zdobył bramkę w wyjazdowym spotkaniu swojej drużyny, a jego Brondby IF wygrało 2:1 z Vejle. Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie, po trafieniu Alana Goncalvesa Sousy. Dopiero po zmianie stron zespół z Kopenhagi wziął się do odrabiania strat. Najpierw do wyrównania, w 48. minucie, doprowadził Wilczek, wykorzystując dogranie Hany'ego Mukhtara. Nieco ponad dziesięć minut później zwycięskiego gola zdobył Mikael Uhre. Polak rozegrał całe spotkanie, zarabiając jeszcze żółtą kartkę. Był to jego 13 gol w tym sezonie duńskiej Superligi, gdzie jest wiceliderem tabeli strzelców. Do prowadzącego Roberta Skova (FC Kopenhaga) traci dwie bramki.

Po 19. kolejkach, Brondby IF zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracąc do rywala zza miedzy 14 punktów.

Vejle 1:2 Brondby IF (1:0)

Bramki: Goncalves Sousa (13') - Wilczek (48'), Uhre (59')

Vejle: Hagelskjaer - Memija (46' Hallberg), Emerson (22' Lauritsen), Greve, Molgaard - Goncalves Sousa, Ramadani, Schoop, Mucolli - Yurchenko (79' Oduwa), Jakobsen

Brondby: Schwabe - Jung, Arajuuri, Rocker, Larsson - Radosević (83' Fisker), Tibbling (46' Kaiser), Vigen, Halimi (46' Uhre) - Mukhtar, Wilczek

Żółte kartki: Mucolli, Lauritsen, Goncalves Sousa - Arajuuri, Wilczek, Tibbling, Kaiser

Czerwona kartka: Goncalves Sousa

Sędzia: P. Kjaersgaard-Andersen