Biało - czerwona Serie A: popisy strzeleckie Polaków

• Data publikacji: 10.12.2018, 13:09

Znakomity tydzień mają za sobą nasi reprezentanci na włoskich boiskach. W spotkaniach ligowych aż czterech Polaków wpisało się na listę strzelców, a w Pucharze Włoch kolejne trafienia dołożyli Krzysztof Piątek i Dawid Kownacki. Zapraszamy do przeczytania raportu!

15. kolejka Serie A:

Bartłomiej Drągowski (bramkarz, Fiorentina) - pełne 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym meczu z Sassuolo (remis 3:3)

Michał Marcjanik (obrońca, Empoli) - pełne 90 minut na ławce rezerwowych w domowym meczu z Bologną (2:1 dla Empoli)

Łukasz Skorupski (bramkarz, Bologna) - 90 minut w wyjazdowym meczu z Empoli (2:1 dla Empoli)

Mariusz Stępiński (napastnik, Chievo Verona) - 90 minut i bramka w wyjazdowym meczu z Parmą (remis 1:1)

Paweł Jaroszyński (obrońca, Chievo Verona) - pełne 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym meczu z Parmą (remis 1:1)

Łukasz Teodorczyk (napastnik, Udinese Calcio) - poza kadrą meczową z powodu kontuzji na domowe spotkanie z Atalantą Bergamo (3:1 dla Atalanty)

Arkadiusz Reca (obrońca, Atalanta Bergamo) - pełne 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym meczu z Udinese Calcio (3:1 dla Atalanty)

Krzysztof Piątek (napastnik, Genoa) - 90 minut i bramka z rzutu karnego w domowym meczu ze SPAL (remis 1:1)

Thiago Cionek (obrońca, SPAL) - poza kadrą meczową z powodu czerwonej kartki na wyjazdowy mecz z Genoą (remis 1:1)

Piotr Zieliński (pomocnik, Napoli) - 90 minut, bramka i żółta kartka w domowym spotkaniu z Frosione (4:0 dla Napoli)

Arkadiusz Milik (napastnik, Napoli) - 90 minut i dwie bramki w domowym spotkaniu z Frosinone (4:0 dla Napoli)

Bartosz Salamon (obrońca, Frosinone) - pełne 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym meczu z Napoli (4:0 dla Napoli)

Bartosz Bereszyński (obrońca, Sampdoria Genua) - do drugiej minuty doliczonego czasu gry i czerwona kartka (dwie żółte) w wyjazdowym spotkaniu z Lazio Rzym (remis 2:2)

Karol Linetty (pomocnik, Sampdoria Genua) - 90 minut i żółta kartka w wyjazdowym meczu z Lazio Rzym (remis 2:2)

Dawid Kownacki (napastnik, Sampdoria Genua) - od 65. minuty w wyjazdowym meczu z Lazio Rzym (remis 2:2)

Wojciech Szczęsny (bramkarz, Juventus) - 90 minut w domowym meczu z Interem Mediolan (1:0 dla Juventusu)

Pozostałe wyniki:

Cagliari - Roma 2:2

AC Milan - Torino 0:0

*************************************************************************************************

Puchar Włoch:

Łukasz Skorupski (bramkarz, Bologna) - pełne 90 minut na ławce rezerwowych w domowym meczu z Crotone (3:0 dla Bologny)

Thiago Cionek (obrońca, SPAL) - 90 minut i żółta kartka w wyjazdowym meczu ze Sampdorią Genua (2:1 dla Sampdorii)

Bartosz Bereszyński (obrońca, Sampdoria Genua) - do 71. minuty w domowym meczu ze SPAL (2:1 dla Sampdorii)

Karol Linetty (pomocnik, Sampdoria Genua) - od 84. minuty w domowym meczu ze SPAL (2:1 dla Sampdorii)

Dawid Kownacki (napastnik, Sampdoria Genua) - 90 minut i bramka w domowym meczu ze SPAL (2:1 dla Sampdorii)

Paweł Jaroszyński (obrońca, Chievo Verona) - pełne 90 minut na ławce rezerwowych w spotkaniu z Cagliari (2:1 dla Cagliari)

Mariusz Stępiński (napastnik, Chievo Verona) - 90 minut w domowym meczu z Cagliari (2:1 dla Cagliari)

Krzysztof Piątek (napastnik, Genoa) - 120 minut, dwa gole z rzutów karnych oraz wykorzystany rzut karny w serii jedenastek w domowym meczu z Entellą (2:2, 1:1 i 7:6 k. dla Entelli)