NHL: Tampa Bay Lightning podtrzymuje passę wygranych!

• Data publikacji: 11.12.2018, 11:17

Lider Konfrencji Wschodniej nie zwalnia tempa i wygrywa po raz siódmy z rzędu! Tym razem Tampa Bay Lightning na rozkład wzięła New York Rangers i na własnym lodowisku zwyciężyli 6:3.

Mecz pomiędzy Tampa Bay Lightning a New York Rangers był pełen zwrotów akcji. W pierwszej tercji Kevin Hayes zdobył dwie bramki i w rezultacie jego Rangers prowadzili 2:1. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył ponadto Steven Stamkos, który zakończył strzałem dobrze skonstruowaną akcję w przewadze.

Druga tercja to z kolei pełna dominacja gospodarzy. Przewaga 16:5 w strzałach na bramkę, a także zerowa ilość kar dla Lightning dowodzi o tym dobitnie. Po raz kolejny Stamkos zdobył gola w okresie, gdy jego drużyna miała przewagę zawodników na lodzie. W 33. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził McDonagh.

Kluczowa jednak była 51. minuta. To właśnie wtedy liderzy Konferencji Wschodniej zdobyli dwie błyskawiczne bramki, a Steven Stamkos skompletował hattricka. W zasadzie było już po meczu, bowiem Błyskawice prowadziły już 5:2. W 56. minucie doszło nawet do walki na pięści pomiędzy Cernakiem a Beleskeyem. Obaj za to otrzymali pięć minut kary. Goście starali się jeszcze walczyć o pozytywny wynik, ale po bramce na 5:3 zdecydowali się na grę bez bramkarza. Wykorzystał to Anthony Cirelli, który na 40 sekund przed końcem trafił krążkiem do pustej bramki.

Wszystkie wyniki NHL:

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 1:2 d. rz. k. (0:0; 1:0; 0:1; 0:0; 1:2)

Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 3:1 (1:0; 2:0; 0:1)

Tampa Bay Lightning - New York Rangers 6:3 (1:2; 2:0; 3:1)

San Jose Sharks - New Jersey Devils 5:2 (2:1; 2:1; 1:0)