Liga Mistrzów: tylko remis Interu na Giuseppe Meazza

• Data publikacji: 11.12.2018, 22:54

Nie tak wyobrażali sobie dzisiejszy wieczór kibice Interu zgromadzeni na Giuseppe Meazza. Gospodarze tylko zremisowali u siebie z PSV Eindhoven 1:1 i nie wykorzystali korzystnego dla nich wyniku z Camp Nou.

Dla Interu pojedynek z PSV Eindhoven miał ogromną wagę. Mediolańczycy musieli koniecznie wygrać to spotkanie, by myśleć o awansie do 1/8 finału LM, natomiast Holendrzy grali jedynie o godne pożegnanie się z rozgrywkami tegorocznej Champions League. Od początku widać było, że podopieczni Luciano Spalettiego wiedzą o co grają. Już w 6. minucie znakomitą interwencją popisał się Jeroen Zoet po strzale Ivana Perisicia. Ale to goście objęli prowadzenie jako pierwsi. W 13. minucie Hirving Lozano wykorzystał dośrodkowanie Stevena Bergwijna i pokonał Handanovicia. Stracona bramka jeszcze bardziej mobilizująco podziałała na piłkarzy Interu, którzy w pełni kontrolowali przebieg pierwszej połowy. Nie przełożyło się to jednak na ilość groźnych sytuacji bramkowych i to zawodnicy z Eindvoven schodzili na przerwę przy jednobramkowej przewadze.

Gospodarze nie zamierzali się poddawać i od razu po wznowieniu gry ruszyli do odrabiania strat. W 49. minucie uderzenie Mauro Icardiego w prawy narożnik w ładnym stylu na rzut rożny sparował Zoet. Inter częściej utrzymywał się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Jednak podopieczni Spalettiego dopięli swego w 73. minucie. Matteo Politano dośrodkował w pole karne, gdzie czekał już Icardi, który skierował piłkę głową do siatki. Po wyrównującym trafieniu jakby aktywniejsi stali się piłkarze PSV, lecz ani oni, ani mediolańczycy nie zdołali zdobyć już decydującej bramki i na stadionie Giuseppe Meazza nastąpił podział punktów.

Inter Mediolan - PSV Eindhoven 1:1 (0:1)

Bramki: 73' Icardi - 13' Lozano

Inter: Handanović - Asamoah (69' Martinez), Skriniar, de Vrij, D'Ambrosio - Perisić, Borja Valero, Brozović, Candreva (56' Keita Balde), Politano (83' Vrsaljko) - Icardi

PSV: Zoet - Angelino, Viergever, Sainsbury, Dumfries - Rosario, Gutierrez Galaviz (65' Sadilek), Hendrix - Lozano (90+5' Lozano) , De Jong, Bergwijn (71' Malen)

Żółte kartki: Brozović, Politano, Skriniar - Zoet, Bergwijn, Sadilek, Dumfries

Sędzia: F. Zwayer (Niemcy)