NHL: przełamanie Nashville, dogrywka w Buffalo

• Data publikacji: 12.12.2018, 09:40

Nashville Predators wygrali 3:1 z Ottawa Senators i triumfowali po raz pierwszy po dwóch porażkach. Dzisiejszej nocy w 10 meczach rozegrano tylko jedną dogrywkę. Buffalo Sabres pokonali Los Angeles Kings.

Początkowo zanosiło się na trzecią porażkę z rzędu Nashville Predators. W 26. sekundzie gola dla Ottawa Senators strzelił Zack Smith. Predators wygrali jednak 3:1 i utrzymali prowadzenie w Konferencji Zachodniej. O pozycję lidera walczyli hokeiści Winnipeg Jets. Odrzutowcy w meczu z Chicago Blackhawks wyszli na prowadzenie 4:0. Chicago strzeliło 3 bramki i miało kontakt z rywali. Zawodnicy z Winnipeg zdobyli kolejne dwie bramki i wygrali 6:3. Blackhawks spadli na ostatnie miejsce na Zachodzie. Wyprzedzili ich zawodnicy Los Angeles Kings. Co prawda, przegrali oni po dogrywce 3:4 z Buffalo Sabres. Zwycięską bramkę dla Sabres zdobył Jeff Skinner.

Arizona Coyotes prowadzili już 2:0 z Boston Bruins. W drugiej tercji piąty zespół Konferencji Wschodniej wyszedł na prowadzenie 4:3 i to Bruins sięgnęli po kolejne zwycięstwo. Na drugim miejscu na Wschodzie są hokeiści Toronto Maple Leafs. Pokonali oni 4:1 Carolina Hurricanes. Washington Capitals pokonali 6:2 z Detroit Red Wings. Hattricka zanotował Aleksander Owieczkin.

Nashville Predators - Ottawa Senators 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Washington Capitals - Detroit Red Wings 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 4:6 (0:1, 1:4, 3:1)
Buffalo Sabres - Los Angeles Kings 4:3 (1:1, 0:2, 2:0, 1:0)
Boston Bruins - Arizona Coyotes 4:3 (0:2, 4:1, 0:0)
St. Louis Blues - Florida Panthers 4:3 (0:1, 0:0, 4:2)
Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 1:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Columbus Blue Jackets - Vancouver Canucks 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Minnesota Wild - Montreal Canadiens 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)