Liga Mistrzów: Manchester United przegrał z Valencią

• Data publikacji: 12.12.2018, 22:55

Podopieczni José Mourinho zagrali fatalne spotkanie i przegrali na wyjeździe z Valencią 2:1. Pomimo porażki Manchester United wyszedł z grupy H z drugiego miejsca z dorobkiem dziesięciu punktów.

Od samego początku zdecydowanie lepiej prezentowali się gracze z Walencji. Ofensywne akcje gospodarzy zaowocowały golem w 17. minucie, Carlos Soler dopadł do piłki po fatalnym wybiciu futbolówki przez obrońcę angielskiej drużyny i pewnym strzałem pokonał Sergio Romero. Kolejne minuty do dalsza przewaga zawodników hiszpańskiego klubu, choć trzeba przyznać, że piłkarze z czerwonej części Manchesteru również stwarzali sobie przyzwoite okazje. Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania groźny strzał oddał Michy Batshuayi, Belg jednak nieznacznie się pomylił i piłka minęła bramkę.

Wydawało się, że po zmianie stron gra "Czerwonych Diabłów" ulegnie zmianie i zdecydują się na bardziej ofensywną grę. Nic bardziej mylnego. Już na początku drugiej połowy fatalny błąd popełnił Jones i wślizgiem wpakował piłkę do własnej bramki. Valencia nie ustępowała i próbowała strzelić jeszcze jedną bramkę, jednak nieskutecznie. W końcówce kontaktową bramkę zdobył Marcus Rashford, Young posłał doskonałe dośrodkowanie do Anglika, a ten bez większych problemów strzelił gola główką. Dzisiejsze spotkanie z całą pewnością zasłużenie wygrali podopieczni Marcelino.

Valencia - Manchester United 2:1 (1:0)

Bramki: 17' Soler, 47' Jones (s) - 87' Rashford

Valencia: Jaume - Piccini, Diakhaby, Vezo, Lato (Garay 50') - Carlos Soler, Kondogbia, Parejo, Cheryshev (Torres 66') - Santi Mina (Rodrigo 68'), Batshuayi

Manchester United: Romero - Valencia, Jones, Bailly, Rojo (Young 46') - Fred (Rashford 57'), Fellaini - Mata, Pogba, Pereira - Lukaku (Lingard 69')