Liga Europy: Chelsea bez kompletu zwycięstw

• Data publikacji: 13.12.2018, 21:10

Na Węgrzech popularni "The Blues" mierzyli się dziś z Videotonem w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Reprezentanci angielskiej Premier League do spotkania przystępowali z kompletem zwycięstw, a także z zapewnionym pierwszym miejsce w grupie. Ich rywale mieli jednak o co grać, ponieważ walczyli o awans z BATE, rozgrywającym równoległe spotkaniem z greckim PAOK-iem.

Strzelanie na węgierskiej ziemi po upływie dwóch kwadransów rozpoczął Willian. Zawodnik Chelsea popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego i z dwudziestu metrów nie dał szans Kovacsikowi na skuteczną interwencję. Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Już dwie minuty później ponownie był remis po tym, jak Ampadu skierował piłkę do własnej bramki po rzucie rożnym.

Dziesięć minut po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie. Po szybkiej akcji Videotonu i zagraniu w pole karne znakomitym strzałem z woleja popisał się Nego. Na kwadrans przed końcem spotkanie końcowy rezultat ustalił Giroud, pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy w miejsce kontuzjowanego Moraty. Francuz strzelił niemal identyczną bramkę jak Willians, uderzając z rzutu wolnego z podobnej odległości.

Chelsea z szesnastoma punktami zajęła pierwsze miejsce w grupie L. BATE zwyciężyło z PAOK-iem, dzięki czemu to właśnie białorusini wywalczyli awans do fazy pucharowej.

Videoton - Chelsea 2:2 (1:1)

bramki: Ampadu (32' - sam.), Nego (56') - Willian (30'), Giroud (75')

Videoton: Kovacsik - Fiola, Juhasz (K), Vinicius, Stopira - Nego, Hadzić (85' Patkai), Nikolov - Milanov (81' Kovacs), Scepović, Huszti (81' Hodzic)

Chelsea: Caballero - Zappacosta, Christensen, Ampadu, Emerson - Barkley, Fabregas (K), Loftus-Cheek - Willian (56' Pedro), Morata (45+1' Giroud), Hudson-Odoi

żółte kartki: Juhasz, Huszti, Vinicius, Nego - Loftus-Cheek

sędziował: Aleksandar Stavrev (Macedonia)