Liga Europy: Arsenal z minimalnym zwycięstwem

• Data publikacji: 13.12.2018, 22:55

W 6. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej Arsenal Londyn pokonał na własnym stadionie Qarabag Agdam 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 17. minucie Alexandre Lacazette.

Spotkanie londyńczyków z piłkarzami Qarabagu nie było porywającym widowiskiem. Pierwszą groźną okazję (nota bene zakończoną od razu golem) zobaczyliśmy w 17. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał znakomite podanie od Mesuta Oezila i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Przewaga gospodarzy nie ulegała żadnym wątpliwościom, ale nie kwapili się oni do budowania kolejnych bramkowych sytuacji. Pierwsza połowa zakończyła się więc minimalnym prowadzeniem Arsenalu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, jednak Kanonierzy wydawali się być nieco aktywniejsi. W 65. minucie Bukayo Saka stanął przed szansą na pokonanie Vagnera, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez wracającego obrońcę. Nieco ponad 10 minut później londyńczycy trafili po raz drugi do siatki. Uczynił to Edward Nketiah, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W ostatnim kwadransie gospodarze postanowili zaatakować jeszcze raz, ale strzał Saki trafił prosto w dobrze ustawionego bramkarza Qarabagu. Arsenal w ostatecznym rozrachunku odniósł nikłe zwycięstwo, a Qarabag z Londynu wyjedzie z niczym.

Arsenal Londyn - Qarabag Agdam 1:0 (1:0)

Bramki: 17' Lacazette

Arsenal: Martinez - Maitland-Niles, Kościelny (72' Monreal) , Sokratis, Jenkinson - Willock, Elneny, Saka, Oezil (83' Gilmour), Nketiah - Lacazette (63' Medley)

Qarabag: Vagner - Guerrier, Huseynov, Sadygov, Rzeźniczak (85' Ozobić), Medvedev - Michel (61' Abdullayev), Garayev, Slavchev - Zoubir, Madatov (75' Quintana)

Żółte kartki: Garayev

Sędzia: Jens Maae (Dania)