NBA: porażka Clippers ze Spurs

• Data publikacji: 14.12.2018, 09:20

Los Angeles Clippers z Marcinem Gortatem w składzie przegrali 87:125 z San Antonio Spurs. Dzisiejszej nocy triumfowali także Houston Rockets, Orlando Magic i Phoenix Suns.

Marcin Gortat grał przez blisko 23 minuty. Polak zdobył jedynie 2 punkty, ale zanotował 8 zbiórek i 5 asyst. W tych dwóch statystykach Gortat był najlepszy w swoim zespole. Za zdobywanie punktów dla Los Angeles zadbało 4 zawodników. Byli to: Tobias Harris (17 pkt.), Danilo Gallinari (15 pkt.), Avery Bradley (15 pkt.) i Shai Gilgeous-Alexander (13 pkt.). To jednak nie wystarczyło na wyrównaną walkę z San Antonio Spurs. Clippers mieli kontakt z rywalami jedynie przez kilka pierwszych minut meczu. Już po pierwszej kwarcie Spurs prowadzili 38:27. W zaciętej drugiej części gry goście z Los Angeles odrobili dwa punkty. Trzecia kwarta zamknęła ekipie Gortata drogę do odrobienia strat. Gospodarze wygrali ją różnicą 12 punktów. Spurs przewagę powiększyli jeszcze bardziej w ostatniej odsłonie gry i wygrali 125:87. Najskuteczniejszy był LeMarcus Aldridge, który rzucił 27 punktów. W Konferencji Zachodniej Clippers są na piątym miejscu, a Spurs na dziesiątym.

Popis gry w Houston dał James Harden. Rzucił on 50 punktów, a Rockets wygrali w dynamicznym meczu 126:111 z Los Angeles Lakers. Liderem gości był LeBron James, który zdobył 29 punktów i nie dorównał Hardenowi. W Meksyku rozegrano spotkanie z serii NBA Global Games. Orlando Magic pokonali 97:91 Chicago Bulls. O zwycięstwie Magic przesądziła druga kwarta wygrana różnicą 7 punktów. Bulls zamykają tabelę Konferencji Wschodniej. Na Zachodzie ostatnie miejsce zajmują koszykarze z Phoenix. Suns wygrali jednak 99:89 z Dallas Mavericks.

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 125:87 (38:27, 28:30, 32:20, 27:10)
Houston Rockets - Los Angeles Lakers 126:111 (29:24, 33:32, 28:32, 36:23)
Orlando Magic - Chicago Bulls 97:91 (24:26, 27:20, 26:25, 20:20)
Phoenix Suns - Dallas Mavericks 99:89 (25:21, 25:19, 28:27, 21:22)