Liga Europy: Świerczok z golem, debiut młodych Polaków

• Data publikacji: 14.12.2018, 16:58

Szósta kolejka Ligi Europejskiej przyniosła kolejne występy Polaków. Jakub Świerczok swoim trafieniem zapewnił punkt dla Łudogorca Razgrad w spotkaniu FC Zurich, a w barwach Bayeru Leverkusen zadebiutowali Jakub Bednarczyk i Adrian Stanilewicz.

Łudogorec nie miał już szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek, mimo to nie zamierzał bez walki oddawać 3 punktów. W 21. minucie piłkarze z Bułgarii musieli jednak przełknąć gorzki cios w postaci straconej bramki. Podanie Benjamina Cololliego wykorzystał Stephen Odey. Tuż przed przerwą stan rywalizacji zdołał wyrównać Jakub Świerczok. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy. Jak się później okazało były to jedyne bramki w tym meczu i obie drużyny podzieliły się między sobą punktami. Świerczok grał do 72. minuty, natomiast drugi z biało - czerwonych Jacek Góralski rozegrał cały mecz w barwach Łudogorca.

Duże powody do zadowolenia ma dwójka młodych Polaków grających w Bayerze Leverkusen. Jakub Bednarczyk i Adrian Stanilewicz zadebiutowali w pierwszej drużynie niemieckiego klubu w oficjalnym meczu i to od razu w Lidze Europy. Ten pierwszy wszedł na murawę w 81. minucie i zarobił żółtą kartkę, natomiast Stanilewicz pojawił się na boisku na 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Bayer zwyciężył na wyjeździe cypryjskie AEK Larnaca aż 5:1.

90 minut w barwach Dynama Kijów rozegrał Tomasz Kędziora. Ukraiński klub przegrał jednak z czeskim Jabloncem 0:1. Dynamo miało jednak zapewniony awans przed tym spotkaniem. Powodów do zadowolenia nie ma także Jakub Rzeźniczak. Polski obrońca i jego Qarabag przegrali na wyjeździe z Arsenalem Londyn 0:1.

Pozostali Polacy nie wystąpili w barwach swoich drużyn. Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) nie podniósł się z ławki dla rezerwowych, a Patryk Małecki (Spartak Trnava), Igor Lewczuk (Bordeaux) i Jakub Piotrowski (Genk) nie znaleźli się w kadrach meczowych.