Hokeiści Tampa Bay o krok od finału ligi

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 20.05.2018, 09:45

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali w piątym meczu finału Konferencji Wschodniej zespół Washington Capitals 3:2 (2:0, 1:1, 0:1). Dzięki temu zwycięstwo prowadzą w serii do czterech zwycięstw 3:2 i są już o krok od wielkiego finału ligi.

Przed dzisiejszym meczem żadna z ekip nie potrafiła odnieść zwycięstwa na swoim lodowisku. Tę złą passę przełamały właśnie Błyskawice, które wygrały trzeci mecz serii z rzędu.

Wynik już kilkanaście sekund po rozpoczęciu meczu otworzył Cedric Paquette. W 10. minucie skutecznym strzałem z dystansu popisał się Ondrej Palat i było już 2:0. Kolejne mocne uderzenie hokeistów Tampy nastąpiło na otwarcie drugiej tercji. Wynik podwyższył po indywidualnej szarży Ryan Callahan. W tym fragmencie spotkania hokeiści z Waszyngtonu nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy rywali. Szczęśliwie dla nich, rezultat poprawił kilka minut później Jewgienij Kuzniecow. Na kolejne trafienie musieli poczekać do 19. minuty trzeciej tercji. Wówczas zawodnicy Capitals założyli skutecznie zamek, a wolną przestrzeń wykorzystał Aleksander Owieczkin. Na odrobienie reszty strat było już za późno.

Kolejne spotkanie tych drużyn odbędzie się z poniedziałku na wtorek o godz. 2:00. Hokeiści z Tampy staną przed szansą na awans do finału Pucharu Stanleya po trzech latach przerwy. W 2004 r. zdobyli nawet główne trofeum ligi.

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)