Niespodzianka w Gdańsku, Lechia przegrywa z Termalicą

• Data publikacji: 04.05.2018, 22:25

Walka o utrzymanie nabiera rumieńców! Wydawało się, że dla Lechii nadszedł wreszcie lepszy okres, jednak gdańszczanie znów zbliżyli się do strefy spadkowej.

Mecz lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy od pierwszego gwizdka czuli, iż kibice nie zadowolą się tu tylko remisem. Gdańszczanie od pierwszych minutach starali się atakować, aby jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Pierwszą dogodną okazję w 12. minucie miał Sławczew. Bułgar otrzymał dobre podanie w pole karne, ale z około dwunastu metrów uderzył ponad poprzeczką. W późniejszych minutach w dalszym ciągu lepiej prezentowali się podopieczni Stokowca, jednak brakowało konkretów. Tuż po trzydziestej minucie przebudziły się z kolei „Słoniki”. Z indywidualną akcją ruszył Stefanik, który swój rajd zakończył strzałem w słupek. Ta akcja dodała skrzydeł gościom, którzy jeszcze raz groźnie zaatakowali przed przerwą, jednak na posterunku był Kuciak.

Dziesięć minut po wznowieniu gry piłkę do bramki Lechii wpakował Rafał Grzelak. Gol nie został jednak uznany, ponieważ zawodnik Termaliki w momencie dośrodkowania z rzutu wolnego znajdował się na pozycji spalonej. Co nie udało się Grzelakowi, udało się Gutkovskisowi. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry przyjezdni przeprowadzili zabójczą akcję. Po dośrodkowaniu Pawłowskiego z prawego skrzydła, precyzyjnym strzałem głową z piątego metra popisał się właśnie Gutkovskis. Goście mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie kilka minut później, ale pojedynek sam na sam z Kuciakiem przegrał Pawłowski.

Lechiści nie byli w stanie dokończyć strat i mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:0. Zwycięstwem, które oznacza, że dystans pomiędzy Termalicą, a Lechią Gdańsk zmniejszył się do dwóch oczek. Do końca sezonu pozostały trzy mecze, a więc ekipa z Niecieczy w dalszym ciągu ma szanse na grę w Ekstraklasie także za rok!

Lechia Gdańsk 0:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

'75 Gutkovskis

Lechia: Kuciak - Stolarski, Vitoria, Nalepa, Chrzanowski ('84 Mladenović) - Łukasik, Sławczew - Oliveira ('59 Haraslin), Lipski ('69 Krasić), Peszko - Flavio Paixao

Termalica: Trela - Matei, Kupczak, Putiwcew, Grzelak - Jovanović, Pawłwski, Łukasz Piątek, Stefanik ('89 Maksimenko), Purece ('36 Śpiączka) - Gutkovskis ('82 Guba)