Bundesliga: Bayern rozbił Hannover, gol Lewandowskiego

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 15.12.2018, 17:27

Bayern nie miał dziś litości do swojego przeciwnika. Miał bardzo dużą przewagę, co udokumentował strzelając cztery gole. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Lepszego początku spotkania Bayern nie mógł sobie wymarzyć. Już w 2. minucie Joshua kimmich dał prowadzenie swojej drużynie. Niemiec uderzył z przed pola karnego wybita przez obrońców piłkę. Ta wpadła tuz przy słupku, a bramkarz nie miał większych szans. szanse za to na podwyższenie prowadzenie mieli piłkarze Bayernu. Najpierw minimalnie nad poprzeczka uderzył Robert Lewandowski, a potem minimalnie pomylił się Thomas Mueller.

Polski napastnik był bliski szczęścia w 28. minucie, ale kapitalną interwencją wykazał się Michael Esser przy jego strzale głową. Druga bramka była bardzo podobna do pierwszej. Chwilę później Esser już skapitulował. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Bayern obrońcy nieskutecznie wybili piłkę i trafiła ona do ustawionego na 17. metrze Davida Alaby. Austriak bez namysłu huknął ile sił w nodze i umieścił piłkę w bramce, zdobywając widowiskowego gola.

Na 3:0 Bayern podwyższył już w drugiej połowie. Serge Gnabry otrzymał piłkę od Kimmicha i minął obrońcę. W ostatniej chwili jego strzał został zablokowany, ale na tyle szczęśliwie dla Gnabry'ego, że mógł do niej dobiec i umieścić w siatce.

Długo na gola polował Robert Lewandowski, swoja szanse wykorzystał w 62. minucie. Świetnie piłkę w polu karnym opanował Kimmich i wrzucił na głowę Polaka. Lewandowski wyprzedził obrońcę i z dużym spokojem skierował piłę do bramki. Napastnik reprezentacji Polski miał chęć na kolejne gole, ale jego strzały były albo niecelne albo dobrze bronił Esser. W końcówce gra się uspokoiła i więcej goli nie oglądaliśmy.

Hannover 96 - Bayern Monachium 0:4 (0:2)

Bramki: Kimmich (2'), Alaba (29'), Gnabry (53'), Lewandowski (62')

Hannover: Esser - Anton, Felipe (46' Maina), Wimmer, Ostrzolek, Schwegler, Walace, Haraguchi, Asano (63' Muslija), Weydandt, Fuellkrug (73' Elez)

Bayern: Neuer - Kimmich, Suele, Hummels, Alaba (73' Rafinha), Thiago, Goretzka, Gnabry, Mueller (79' Wagner), Coman (73' Sanches), Lewandowski