Bundesliga: kolejne zwycięstwo Borussii

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 15.12.2018, 20:38

Borussia się nie zatrzymuje i znów wygrywa. Tym razem ofiarą Dortmundczyków był Werder Brema, który poległ 1:2. Cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia miała przewagę od samego początku. W 8. minucie po strzale Paco Alcacera piłka prawie wpadła do bramki, ale w ostatniej chwili obrońca wybił futbolówkę. Hiszpan cieszył się z gola w 20. minucie. Po dośrodkowaniu Raphaela Guerreiro, Alcacer wyszedł najwyżej do piłki i skierował ją do bramki. Sędzia skorzystał z analizy VAR, ale uznał gola.

Dortmundczycy szybko podwyższyli na 2:0. po stracie graczy Werderu w środku pola szybka kontrę wyprowadził Jadon Sancho, zagrał piłkę do Marco Reusa, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola.

Werder odpowiedział w 35. minucie. Piłka trafiła do Maxa Kruse, a ten z dystansu huknął w lewy górny róg nie dając żadnych szans Romanowi Buerki'emu. Przed przerwa bliski szczęścia był Reus, ale jego strzał z rzutu wolnego wybronił Pavlenka.

Druga połowa zaczęła sie od akcji Werderu, a po raz kolejny przed strzelał Kruse, jednak na posterunku był Buerki. Chwile potem fatalnie pomylił się Jadon Sancho. Anglik nie skierował do pustej bramki piłki, którą niefortunnie odbił Pavlenka po strzale Reusa.

Potem tempo gry nieco spadło, ale Borussia obudziła się w końcówce spotkania. Werder kolejny raz stracił piłkę w środku boiska, a Borussia wyszła z kontrą, którą skutecznie zakończył Mario Goetze. Bramka jednak nie została uznana po analizie VAR.

Borussia Dortmund - Werder Brema 2:1 (2:1)

Bramki: Alcacer (20'), Reus (27') - Kruse (35')

Borussia: Buerki - Piszczek, Akanji, Diallo, Hakimi - Witsel, Delaney - Sancho (90' Philipp), Reus, Guerreiro (89' Pulisić) - Alcacer (81' Goetze)

Werder: Pavlenka - Gebre Selassie, Langkamp, Moisander, Augustinsson - Eggestein (83' Sargent), Sahin, Klaassen (18' Mohwald) - Kruse - Harnik, Rashica (73' Osako)

Kartki: Delaney - Langkamp, Harnik, Mohwald, Sargent