Serie A: minimalne zwycięstwo Interu na Giuseppe Meazza

• Data publikacji: 15.12.2018, 19:55

W pierwszym spotkaniu 16. kolejki Serie A Inter Mediolan minimalnie zwyciężył Udinese Calcio 1:0. Gospodarze przełamali tym samym serię czterech meczów bez zwycięstwa.

Piłkarze Interu po odpadnięciu z rozgrywek Ligi Mistrzów wracali w kiepskich nastrojach na ligowe boiska.  Podopiecznym Luciano Spalettiego trafił się wręcz idealny rywal na przełamanie, czyli Udinese Calcio, które w ostatnich 11 spotkaniach zwyciężyło jedynie dwukrotnie i w tabeli okupuje pozycję tuż przed strefą spadkową.

Przewaga Nerazurrich od początku nie ulegała żadnym złudzeniom. Piłkarze gospodarzy byli aktywniejsi, długo utrzymywali się przy piłce, często dośrodkowywali w pole karne, ale niewiele jednak z tego wynikało. Groźnych okazji bramkowych było jak na lekarstwo, by nie powiedzieć, że było ich zero. O grze Udinese w pierwszej połowie trudno coś powiedzieć. Niech najlepszym podsumowaniem ich występów z tej części spotkania będzie statystyka o strzałach na bramkę przeciwnika. Piłkarze gości do 25. minuty nie mieli po swojej stronie żadnego uderzenia.

Wszyscy liczyli, że po przerwie mecz się ożywi, ale te nadzieje były stosunkowo złudne. Działo się wprawdzie nieco więcej, zobaczyliśmy gola, ale trudno mówić o jakimś spektakularnym widowisku. W 66. minucie przed dobrą sytuacją stanął Mauro Icardi, ale jego strzał głową minął lewy słupek bramki Juana Musso. Następnej sytuacji argentyński napastnik już nie zmarnował. W 75. minucie po dośrodkowaniu w pole karne jeden z obrońców Udinese Calcio zagrał piłkę ręką. Sędzia Rosario Abisso po konsultacji VAR zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł Icardi i podcinką pokonał Musso.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry napastnik Interu strzelił drugą swoją bramkę, lecz Abisso nie uznał tego trafienia, gdyż Argentyńczyk przebywał na pozycji spalonej. Więcej w tym spotkaniu się już nie działo i Inter umocnił się na trzeciej pozycji w lidze.

Inter Mediolan - Udinese Calcio 1:0 (0:0)

Bramki: 76' Icardi (k.)

Inter: Handanović - Asamoah, Skriniar, de Vrij, Vrsaljko - Joao Mario, Brozović, Borja Valero (55' Martinez) - Keita Balde (70' Perisić) , Icardi, Politano (84' Nainggolan)

Udinese: Musso - Nuytinck, Troost-Ekong, Larsen - D'Alessandro, Mandragora, Behrami, Fofana (85' Marchis), ter Avest (90+2' Vizeu) - De Paul, Pussetto

Żółte kartki: Asamoah, Politano, Martinez - Musso

Sędzia: Rosario Abisso