Lotto Ekstraklasa: pewna wygrana Legii

• Data publikacji: 15.12.2018, 22:26

W ostatnim sobotnim spotkaniu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała na własnym terenie Piasta Gliwice. Legioniści zwyciężyli i umocnili się na drugiej pozycji w tabeli.

Pojedynek już na samym początku musiał został na chwilę przerwany. Kibice Legii przygotowali oprawę, która spowodowała spore zadymienie. Po wznowieniu gry potrzebna była kolejna krótka przerwa. Urazu doznał Tomasz Jodłowiec, który już w 12. minucie został zastąpiony przez Patryka Sokołowskiego.

Miejscowi parę minut później objęli prowadzenie. Znakomitym zagranie w pole karne popisał się Nagy, a Kulenović bezbłędnie dopełnił formalności. Była to niestety jedna z nielicznych akcji przed przerwą. Gliwiczanie w żaden sposób nie zagrozili bramce Legii, która jednak również nie prezentowała wysokiego poziomu w ofensywie.

Druga połowa niestety nie okazała się lepsza. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Nieco lepiej zaczęli prezentować się przyjezdni, ale w żaden sposób nie przekładało się na ilość okazji strzeleckich. Co nie udało się Piastowi, zrobiła Legia. Wojskowi w 84. minucie przeprowadzili kontratak, po którym piłkę do bramki gliwiczan skierował Carlitos. W doliczonym czasie dogodną okazję miał jeszcze Pasquato, ale świetne w bramce spisał się Plach i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.