Piłka nożna: polskie bramki na europejskich arenach

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 16.12.2018, 22:40

W ten weekend polscy zawodnicy po raz kolejny dali powody do radości kibicom. W Chorwacji wciąż bryluje Damian Kądzior, a trzecią bramkę w sezonie w Bułgarii zdobył Jakub Świerczok. Również nie zawiódł Krzysztof Piątek, który otworzył wynik starcia z AS Romą.

Damian Kądzior został bohaterem Dinama Zagrzeb w meczu z odwiecznym rywalem - Hajdukiem Split. Polak wpisał się na listę strzelców w 49. minucie, kiedy to oddał precyzyjny strzał z okolicy 20. metra. Był to jedyny gol w spotkaniu, dzięki czemu Dinamo zachowało przewagę jedenastu oczek nad drugą w tabeli ekipą z Osijeka. Kądzior na ten moment zanotował w lidze już cztery bramki oraz dziewięć asyst.

Na listę strzelców w Bułgarii wpisał się Jakub Świerczok. Napastnik Ludogortsa Razgrad po trafieniu w czwartkowym spotkaniu Ligi Europy, zdobył gola na własnym podwórku. W 16. minucie doskonale wykorzystał podanie Wandersona i otworzył wynik starcia z Dunaw Ruse. Dla byłego reprezentanta Polski było to trzecie trafienie w lidze, a dziesiąte w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

W dalszym ciągu nie zawodzi Krzysztof Piątek. Tym razem były zawodnik Cracovii zdobył bramkę dla Genoi w wyjazdowym meczu przeciwko AS Romie. Klub Polaka przegrał jednak 2:3, przez co po 16. kolejkach zajmuje 16. pozycję w tabeli. Sam Piątek nie zawodzi jako jeden z nielicznych w zespole. Ma na swoim koncie dwanaście bramek i przewodzi klasyfikacji strzelców Serie A. Tuż za jego plecami pozostają Cristiano Ronaldo czy Ciro Immobile.