NBA: Denver Nuggets wygrywa mecz na szczycie

• Data publikacji: 17.12.2018, 07:53

Denver Nuggets po świetnej czwartej kwarcie wygrywa z Toronto Raptors 95:86. Znakomite indywidualne występy zaliczyli John Wall oraz Luka Doncić dla Wizards i Mavericks.

Najciekawszy mecz zapowiadał się w Denver, gdzie Nuggets podejmowali Toronto Raptors. Starcie dwóch liderów swoich Konferencji. Toronto Raptors rozgrywali świetne spotkanie przez pierwsze trzy kwarty. Były momenty, kiedy to goście prowadzili nawet 13 punktami na kilkanaście minut przed końcem spotkania. Wtedy jednak nadeszła fatalna czwarta kwarta, w trakcie której gospodarze rozpoczęli odrabianie strat. Prawdę mówiąc już w ostatnich sekundach trzeciej części Nuggets rzucili się w pogoń, jednak dopiero po przerwie wyszli na prowadzenie i nie oddali go do samego końca. Dobry mecz rozegrał Kawhi Leonard, który zgromadził na swoim koncie 29 punktów oraz 14 zbiórek. Wtórował mu Nikola Jokić z Denver Nuggets, który zdobył 26 oczek. Ostatecznie to Denver Nuggets zwyciężyli i umocnili się na pozycji lidera Zachodu.

Genialny mecz zagrał John Wall w wygranym przez Wizards spotkaniu 128:110 z Los Angeles Lakers. Amerykanin zdobył aż 40 punktów, 14 razy asystował, a także zebrał 6 piłek. Wizards byli od początku spotkania zespołem lepszym, były momenty, kiedy to gospodarze wygrywali nawet 27 punktami! W słabej dyspozycji był LeBron James oraz Lonzo Ball. Jeszcze parę dni temu obaj zaliczyli triple-double, co jest bardzo rzadkim wyczynem w duecie. Dzisiaj jednak lepiej przemilczeć występ jednego i drugiego. Washington Wizards tym samym przełamali passę czterech porażek.

Luka Doncić nieustannie udowadnia, że to do niego powinna powędrować nagroda dla najlepszego debiutanta w NBA. Słoweniec zdobył aż 28 punktów i zanotował 9 asyst w meczu z Sacramento Kings. Ponadto wyrównał swój rekord ostatnich podań na parkietach NBA. To jednak było za mało, ponieważ Dallas Mavericks ulegli Sacramento Kings 113:120. Równie dobry mecz co Doncić rozegrał duet Hield-Fox (obaj po 28 punktów). Dzięki temu zwycięstwu to Kigns wskoczyli na 8. miejsce w tabeli, kosztem właśnie Dallas.