Koszykówka - EBLK: podsumowanie 11. kolejki

• Data publikacji: 17.12.2018, 07:10

W ten weekend odbyły się ciekawe pojedynki na górze tabeli, ale także w dolnej części. Pierwsze zwycięstwo zanotowały koszykarki Ostrovii.

Hitem kolejki nazwano pojedynek CCC Polkowice z Wisłą CanPack Kraków. Faktycznie był to wyrównany pojedynek, głównie przez trzy kwarty. W ostatnich minutach "Pomarańczowe" wypracowały przewagę, której krakowianki nie zdołały odrobić. Mistrzynie Polski tym samym nadal pozostają z kompletem zwycięstw jako jedyny.

Pojedynek Ślęzy Wrocław i Artego również był bardzo zacięty i przed decydującą kwartą był remis 50:50. Takie też były szanse na zwycięstwo obu zespołów. Trzy minuty przed końcem minimalnie prowadziły gospodynie, ale bydgoszczanki w końcówce były skuteczniejsze i odniosły kolejne wyjazdowe zwycięstwo.

W Gorzowie Wielkopolskim również było sporo emocji. Akademiczki walczyły z Energą Toruń. Kwarty wygrywane naprzemiennie, do przerwy prowadzenie gospodyń 37:34, po trzech częściach lepsze torunianki (59:61). Po minucie ostatniej kwarty było już 64:59 dla Energi, ale ostatnie minuty należały do gorzowianek, które nie dały rywalkom wygrać w ich hali.

W Ostrowie Wielkopolskim kibice oglądali pojedynek derbowy z AZS-em Poznań. Poznanianki wygrały trzy kwarty, prowadziły 54:41 po 30 minutach gry. Ostatnie 10 minut należało jednak do gospodyń. Ostrowianki wygrały tę część 33:18 i zwyciężyły w meczu 74:72. To pierwsza wygrana Ostrovii w tym sezonie EBLK.

Przed przerwą świąteczną pozostaje do rozegrania jeszcze jedna kolejka. Dodatkowo w środę w zaległym spotkaniu 1. kolejki spotkają się Energa Toruń i Artego Bydgoszcz.