Pożegnalny mecz Buffona!

• Data publikacji: 19.05.2018, 20:00

Sobotnie popołudnie było przełomowym momentem dla kibiców, piłkarzy oraz działaczy Juventusu. Włoska legenda Gianluigi Buffon stanęła między słupkami Starej Damy po raz ostatni. Bramkarz strzegł bramki Juventusu od 2001 roku. Drużyna ze stolicy Piemontu przypieczętowała swoje mistrzostwo, pokonując na własnym stadionie Hellas Verona 2:1.

Starcie dwóch zespołów przypominało pojedynek Dawida z Goliatem. Hellas Verona nie mają już szans na utrzymanie się w lidze i od przyszłego sezonu sprawdzą swoje siły w Serie B, natomiast Juventus Turyn już przed tym meczem miał zapewniony siódmy z rzędu tytuł mistrza Włoch. Wynik spotkania schodził na drugi plan, gdyż gwoździem programu był Gianluigi Buffon, który rozgrywał swój pożegnalny mecz w barwach "Juve". Od początku spotkania z trybun dało się usłyszeć okrzyki pozdrawiające bohatera z Turynu, a on sam często dziękował im za wsparcie - nie mając innego zajęcia, gdyż drużyna z Verony nie stwarzała większego zagrożenia jego bramce.

Pierwsza połowa została rozegrana pod dyktando Starej Damy, lecz żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Najgroźniejsze sytuacje marnowali Dybala i Mandzukic. W drugiej części spotkania bramkarzowi gości nie udało się zachować czystego konta, a o klasę lepszy Juventus zdobył dwa gole następująco w 49. i 52. minucie. Strzelcami byli Rugani i Pjanic. W 63. minucie bohater Turynu opuścił boisko. Został pożegnany przez kolegów z drużyny - zarówno ze swojej jak i tej przeciwnej, a owacja kibiców zwieńczyła 17 lat jego gry w turyńskim zespole. Następnie wzruszony Buffon zrobił rundę honorową wokół boiska żegnając się z fanami. Uwagę na mecz przywrócił Alessio Cerci (Verona), który w 76. minucie zdobył honorową bramkę strzałem w lewy dolny róg bramki. Pod koniec spotkania Bianconeri mieli jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, kiedy to sędzia spotkania odgwizdał rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników drużyny gości. Stephan Lichsteiner przycelował w prawy dolny róg bramki, lecz to nie wystarczyło, by pokonać bramkarza. Andrade Nicolas z łatwością obronił strzał.

Był to ostatni mecz sezonu dla obu drużyn.

Juventus Turyn - Hellas Verona 2:1 (0:0)

1:0 Rugani 49'

2:0 Pjanic 52'