Ligue 1: kolejna uszczuplona kolejka

• Data publikacji: 18.12.2018, 21:18

Nie rozpieszcza nas Ligue 1. Po raz kolejny na boisko nie wyszli gracze dziesięciu drużyn. W okrojonej kolejce Olympique Lyon z łatwością pokonał AS Monaco 3:0.

Nie ustają zamieszki we Francji. Z tego powodu już po raz drugi odwołano część spotkań Ligue 1, między innymi nie grali gracze Paris Saint-Germain. Z tego powodu najciekawiej zapowiadało się spotkanie Olympique Lyonu z AS Monaco. Mimo, że drużyna Thierry'ego Henry'ego znajduje się obecnie w kryzysie, to wciąż posiada w swoim zespole takich zawodników jak Falcao, Gołowin czy Chadli, którzy mogą przyciągać uwagę widza. Olympique Lyon sportowo znajduje się jednak nieporównywalnie wyżej, co udowodnił w niedzielny wieczór. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył już w 6. minucie Houssem Aouar. Dla zaledwie 20-latka był to już szósty gol w lidze, a to tylko pomocnik! Warto śledzić poczynania tego młodego Francuza. W 34. minucie bramkę na 2:0 zdobyła największa gwiazda Lyonu - Nabil Fekir. Sytuację AS Monaco pogorszył na starcie drugiej połowy Aleksandr Gołowin, który obejrzał czerwoną kartkę. W tym czasie masę frustracji wylali zawodnicy gości na murawę, za co żółte kartki obejrzeli Falcao i Raggi. Monakijczyków dobił w 59. minucie Ferland Mendy. Olympique Lyon wspiął się tym samym na podium Ligue 1, należy jednak pamiętać o tym, że Montpellier mają zaległe spotkanie do rozegrania. AS Monaco wciąż pozostaje w strefie spadkowej, z zaledwie 13 punktami na koncie. Przed legendą światowej piłki, jaką jest Thierry Henry, ciężkie zadanie walki o utrzymanie się w lidze. Być może to przerośnie Francuza, który przecież dopiero stawia pierwsze kroki w trenerskich butach, a musi unieść niesamowite brzemię.