Bundesliga: niespodziewana porażka Borussii

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 18.12.2018, 22:39

Dość niespodziewanie Borussia Dortmund po sześciu zwycięstwach z rzędu w lidze przegrała dziś z Fortuną Duesseldorf 1:2. Łukasz Piszczek zagrał cały mecz i zaliczył asystę przy trafieniu Paco Alcacera.

W pierwszych minutach spotkania bardziej wyraźna była drużyna z Duesseldorfu. Borussia nie prezentowała gry, do której nas przyzwyczaiła. Większe zagrożenie wynikało z akcji Fortuny. Borussia doigrała się w 22. minucie gry. Fortuna wyprowadziła zabójcza kontrę. Piłkę stracił Jacob Bruun Larsen, a długim i dokładnym podaniem został obsłużony Dodi Lukebakio. Młody Belg w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Borussii.

Gospodarze po golu cofnęli się. Jednak Borussii wciąż ciężko było skonstruować składna akcję. To Fortuna była bliżej drugiej bramki i powinna ją zdobyć ale w fatalny sposób pomylił się Takashi Usami. Japończyk nie trafił do pustej bramki po dograniu Zimmera.

Druga połowę to Borussia zaczęła od kilku ciekawych zagrań, ale była nieskuteczna. Skuteczny był natomiast Jean Zimmer i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Popisał się on pięknym uderzenie zza pola karnego, a piłka wpadła w lewy górny róg bramki.

Piłkarze Fortuny próbowali uspokoić grę, ale Borussia nie chciała na to pozwolić. Dortmundczycy naciskali i wykorzystali swoją szanse w 81. minucie. Łukasz Piszczek pociągnął prawą strona i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie najwyżej do niej wyskoczył Paco Alcacer i skierował ja do bramki. To było jednak za mało na Fortunę i Borussia przegrała.

Fortuna Duesseldorf - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

Bramki: Lukebakio (22'), Zimmer (56') - Paco (81')

Fortuna: Rensing - Zimmermann, Ayhan, Kamiński, Giesselmann - Zimmer, Sobotka (70' Bodzek), Fink, Usami (87' Raman) - Stoger - Lukebakio (88' Hennings)

Borussia: Buerki - Piszczek, Akanji (46' Toprak), Diallo, Schmelzer - Pulisic, Witsel, Delaney (61' Paco), Reus, Bruun Larsen (60' Sancho) - Goetze

Kartki: Stoger - Pulisic