Pewne zwycięstwo Valencii CF

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 20.05.2018, 14:31

Valencia CF z klasą zakończyła sezon 2017/2018. Na własnym boisku pokonała Deportivo la Coruna 2:1 i zajęła czwarte miejsce w tabeli. Oznacza to, że podopieczni Marcelino zagrają za rok w Lidze Mistrzów.

Mecz był spokojny, obie ekipy starały się godnie zakończyć rozgrywki, ale żadna z nich nie ruszyła do jakichś zdecydowanych ataków. Wynik otworzyli gospodarze w 25. minucie meczu. Podanie z lewej strony pola karnego dostał Simone Zaza, pewnie pokonując Maxima Kovala. Następne sekundy gry upływały pod optyczną przewagą Valencii CF, która nie potrafiła jednak celnie uderzać na bramkę gości. Co ciekawe, to Deportivo oddało więcej strzałów w światło bramki, chociaż miało sporo mniej z samej gry.

Na kolejnego gola musieliśmy zaczekać do 77. minuty. Jeden z najlepszych skrzydłowych tego sezonu w hiszpańskiej La Lidze Gonzalo Guedes, wykorzystał podanie Luciano Vietto i skierował piłkę do siatki. Goście nie zamierzali jednak rezygnować i trzy minuty później zdobyli kontaktowego gola, a dokładniej uczynił to Lucas. Na więcej jednak brakło już czasu i Deportivo pożegnało się z La Ligą porażką.

W 83. minucie gry do bramki gości wszedł Przemysław Tytoń, który zmienił Maksyma Kovala. Polak nie miał zbyt wiele pracy i w związku z tym zachował czyste konto.

VALENCIA CF - DEPORTIVO LA CORUNA 2:1 (1:0)
25' Simone Zaza, 77' Guedes - 80' Lucas

VALENCIA CF: Doménech – Vidal, Murillo, Garay, Gayá – Soler, Parejo (C) (62. Kondogbia), Nemanja Maksimović, Guedes – Rodrigo (66. Vietto), Zaza (64. S. Mina).

DEPORTIVO LA CORUNA: Koval (83. Tytoń) – Juanfran, Valentín (62. A. López), Sadick, F. Navarro (C) – Krohn-Dehli, Mosquera – Bakkali (59. Lucas), Çolak, Luisinho – Valle.