Futsal Ekstraklasa: Rekord mistrzem jesieni

• Data publikacji: 22.12.2018, 12:37

W piątkowy wieczór rozegrany został ostatni meczu rundy jesiennej polskiej Futsal Ekstraklasy. W zaległym spotkaniu 8. kolejki Piast Gliwice przegrał na własnym terenie z obrońcą mistrzowskiego tytułu, Rekordem Bielsko-Biała.

Gospodarze od samego początku zdominowali spotkanie w Gliwicach. Rekord atakował od pierwszych sekund, a premierową bramkę już w drugiej minucie strzelił Michał Marek. Dla tego zawodnika cała pierwsza połowa była świetna - gracz Rekordu ustrzelił w niej hattricka. Dla Piasta chwilowym okresem dającym nadzieję na korzystny rezultat był kontaktowy gol Omylaka w 11. minucie. na nieszczęście dla gospodarzy po chwili rekordziści odpowiedzieli trafieniem Bondara.

Po zmianie stron tempo gry nieco się uspokoiło. Nie oglądaliśmy już tylu strzałów i akcji podbramkowych, co przed przerwą. W 32. minucie szkoleniowiec gospodarzy, Kaludiusz Hirsch, zdecydował się na grę z lotnym golkiperem. Taktyka ta nie przyniosła jednak powodzenia. Rekord zdołał strzelić jeszcze dwa gole i zakończył niezwykle udany rok zwycięstwem z Piastem 6:1.

Rekord z 27 punktami na koncie jest liderem w tabeli. Jedno oczko do bielszczan traci FC Toruń, zaś na najniższym stopniu podium z 24 punktami jest beniaminek - Orzeł Acana Futsal Jelcz-Laskowice. Piast Gliwice znajduje się tuż nad strefą spadkową z zaledwie dziewięcioma oczkami na swoim koncie.

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 1:6 (1:4)

bramki: Omylak (11') - Marek (2', 9', 18'), Bondar (11'), Janovsky (34'), Popławski (37')

Piast Gliwice: Widuch (Dworzecki) – Gutierrez, Camacho, Bonilla, Omylak, M. Grzywa, Franz, Pidchenko, Grecz, Lebiedziński, Szadurski

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża (Nawrat) – Surmiak, Biel, Gąsior, Popławski, Budniak, Łasak, Bondar, Marek, Kubik, Janovsky

żółte kartki: Nawrat