Alpen Cup: Dominik Bury najlepszy z Polaków

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 22.12.2018, 14:27

Wczoraj biegacze będący na listach startowych Alpen Cup (czyli odpowiedniku Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich) we włoskim Valdidentro zmagali się ze sprintem, dziś przyszło im pokazać swoje umiejętności na dłuższych dystansach stylem łyżwowym.

W programie zawodów były dzisiaj biegi juniorów na 5 km juniorek i 10 km juniorów oraz 10 i 15 seniorek i seniorów. Dla nas najciekawsza powinna być rywalizacja dziewczyn, jednak większość z nich nie startowała we Włoszech, na starcie stanęły tylko Justyna Stefaniuk i Marcelina Wojtyła. Ta pierwsza na mecie zameldowała się na 40. pozycji, druga poradziła sobie nieco gorzej, bowiem była 52. Na mecie najlepsza okazała się Czeszka Barbora Havlickova.

Słabe pozycje zajęli również nasi juniorzy. Najlepszy z nich, Dawid Damian uplasował się na 43. miejscu, Wiktor Czaja był 65, a Michał Boreczek 70. Przeciwników zdeklasował Francuz Julles Chappaz, jego przewaga przed drugim na mecie Davide Grazem wyniosła aż 24 sekundy.

Pozycje w podobnym tonie jak młodsze koleżanki postanowiły zajmować nasze seniorki, bowiem Klaudia Kołodziej była 42, a Joanna Bronisz 48. Bieg seniorek ukończyło 49 zawodniczek, zwyciężyła przedstawicielka gospodarzy Elisa Brocard.

Najliczniejsza grupa Polaków wystartowała w biegu mężczyzn, oni też przysporzyli nam najwięcej powodów do zadowolenia. Na 5. pozycji uplasował się Dominik Bury, miejsce tuż za trzydziestką zajął jeszcze jego brat Kamil. Trochę gorzej poszło reszcie biało-czerwonych: tempo Macieja Staręgi pozwoliło mu na zajęcie 71. lokaty, Arkadiusz Posiadała był 103, Mateusz Szczotka 106. Zawodów nie ukończyli Mateusz Haratyk i Michał Skowron.