Serie A: skromne zwycięstwo Napoli

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 22.12.2018, 16:59

W meczu 17. kolejki Napoli pokonało Spal na własnym stadionie 1:0. Decydującą bramkę po rzucie rożnym zdobył Raul Albiol. Cały mecz zagrał Piotr Zieliński, natomiast Arkadiusz Milik, który jest ostatnio w dobrej formie, nie pojawił się na murawie.

Oba zespoły zaczęły dość spokojnie. Od początku było wiadomo, że inicjatywa będzie po stronie Napoli. Już w 7. minucie przed szansą stanął Marco Rog, ale nie uderzył najlepiej i bramkarz spal nie miał problemu z obronieniem tego strzału. Z biegiem czasu przewaga Napoli rozbiła się coraz wyraźniejsza.

W 13. minucie piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Gomisa, ale sędzia gola nie uznał, gdyż Lorenzo Insigne w momencie dobijania piłki po strzale Driesa Mertensa był na spalonym. Trudno było obu zespołom przedostać się w pole karne rywala, dlatego też piłkarze decydowali się na częste strzały z dystansu. Na gola musieliśmy czekać do doliczonego czasu pierwszej połowy. Wtedy z rzutu rożnego dośrodkował Mertens, a piłkę głową do bramki skierował Raul Albiol.

W drugiej połowie piłkarze Spal próbowali zaskoczyć obronę Napoli. Oddali kilka groźnych strzałów i zmusili do interwencji Mereta, ale nie wystarczyło do zdobycia gola. Napoli postraszyło m.in. strzałem Mertensa po składnej akcji z prawej strony. Doskonałą okazją miał też Koulibaly, ale po wrzutce Fabiana Ruiza nie skierował piłki do bramki.

Na 2:0 mógł podwyższyć Dries Mertens, ale po strzale z ostrego kąta trafił w słupek. Piłkę dobijać próbował jeszcze Jose Callejon, ale został zablokowany. Ostatecznie Napoli wygrało 1:0, choć gra pozostawiała wiele do życzenia. Przyzwoicie zagrał Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik nie pojawił się na boisku.

SSC Napoli - Spal 1:0 (1:0)

Bramki: Albiol (45+1')

Napoli: Meret - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam (79' Luperto) - Callejon, Hamsik, Rog (66' Ruiz), Zieliński - Insigne, Mertens (83' Diawara)

Spal: Gomis - Cionek, Djourou (42' Vicari), Bonifazzi (83' Floccari) - Lazzari, Schiattarella, Valdifiori (69' Valoti), Kurtić, Fares - Paloschi, Antenucci

Kartki: Hamsik, Rog - Cionek, Kurtić