Lotto Ekstraklasa: Lechia gromi na koniec roku

• Data publikacji: 22.12.2018, 20:00

Liderująca przed tą kolejką Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmowała na swoim stadionie Górnika Zabrze. Gdańszczanie rozbili zabrzan, wygrywając aż 4:0.

Od samego początku to gdańszczanie utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie groźne sytuacje. Najpierw bliski szczęścia był Artur Sobiech, który po dograniu Lukasa Haraslina posłał piłkę nad poprzeczką. Kolejną szansę, w 9. minucie, zmarnował w identyczny sposób Filip Mladenović, a znów kapitalnie podawał Słowak. Jednak cztery minuty później było już 1:0. Znów indywidualną akcją popisał się Haraslin, który uderzył na bramkę tak, że Loska odbił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Sobiecha. Górnicy próbowali dłużej utrzymać się przy futbolówce, ale brakowało dokładności w podaniach, a rywale byli też dobrze ustawieni. Najgroźniej pod bramką Dusana Kuciaka było w 35. minucie, gdy po rzucie rożnym główkował Kamil Zapolnik. Niestety dla zabrzan, piłka przeszła daleko obok słupka.

Druga połowa zaczęła się od lekkiej przewagi gości, z której jednak nic konkretnego nie wynikało. Lechiści zaś, w 51. minucie, podwyższyli swoje prowadzenie. Fatalnie wybijał piłkę Adam Wolniewicz, ta spadła pod nogi Rafała Wolskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. 120 sekund potem główkował Szymon Matuszek, ale świetnie interweniował Kuciak. Po upływie kolejnych dwóch minut gdańszczanie prowadzili już 3:0. Sobiech wyprowadził szybką kontrę, podał do wybiegającego Mladenovicia, który pewnym strzałem pokonał Tomasza Loskę. W 71. minucie, przed szansą na bramkę kontaktową stanęli goście, ale fatalnie spudłował Igor Angulo. To zemściło się minutę później. Biało-zieloni wykonywali korner, piłkę przedłużył Nunes, a potem Michalak, zaś na końcu głową do siatki wpakował ją Flavio. W 82. minucie doszło do zmiany w drużynie Lechii. Na boisko wszedł pierwszy w historii polskiej ligi Indonezyjczyk - Egy Maulana Vikri, zmieniając Haraslina. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:0 i z przytupem kończą ten 2018 rok.